BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Görükle'de 114 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00991307
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 2+1
: 114
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 08.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12878 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 10:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA13. İCRA DAİRESİ
2018/12878 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Tapu Kaydı :Bursa ili,Nilüfer İlçesi, Görükle Kurtuluş Mahallesi 5767 ada 1 nolu parselde B Blok,2.Kat 5 nolu bağımsız bölüm vasfındaki taşınmazı tamamı
İmar Durumu : Nilüfer İlçesi Görükle Kurtuluş Mahallesi Eski 802 Ada 1 Parsel Yeni 5767 Ada 1 Parsel sayılı yer 1/1000 Ölçekli Armutluk Mevkii Revizyon Uygulama İmar Planında kalmaktadır.
Mahalli Durumu : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle Kurtuluş Mahallesi 5767 ada 1 nolu parselde B Blok, 2.Kat 5 nolu bağımsız bölümlü meskenin niteliğindeki taşınmaz Yaklaşık 10 yıllık olan bina asansörlü ve mermer merdivenlidir. Binaya demir doğrama kapıdan girilmekte olup B Blok 2.katta bulunan 5 nolu dairede giriş kapısı çelik, 1 salon, 2 oda mutfak, banyo, wc ve balkondan ibarettir. Oda ve salon zeminleri laminent parke, tavanlar kartonpiyerli, kapılar amerikan, ıslak zeminler seramiktir. Mutfakta mermer set altı üstü dolaplar, banyoda klozet, duşa kabin, hilton lavabo bulunmaktadır. Çift balkon ve camekanlıdır.Bireysel kombili, kaloriferli, doğalgazlıdır. Betonarme karkas tarzda yapılı binada bina cepheleri mantolamalıdır. Site içinde bulunmaktadır. Elektrik ve suyu vardır.Her türlü alışveriş merkezi,okul,camii ve sosyal tesislere yakın konumdadır. Yerleşim mahalli içinde, her türlü belediye, ulaşım ve alt yapı hizmetlerinden fiilen yararlanmaktadır.
Yüzölçümü :Brüt114 m2 Net 93 m2
Arsa Payı : 1/48
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12878 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR