BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Görükle Sakarya'da natamam 120 m² daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180308
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3903 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
72,005 TL
Birinci Satış Günü
:
18.08.2020 15:30
İkinci Satış Günü
:
14.09.2020 15:30
Satış Yeri
:
BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/3903 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Bursa İl, Nilüfer İlçe, 5256 Ada, 3 Parsel, Görükle/Sakarya Mahalle, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz üzerinde kat irtifakı tesis edildiği, bağımsız bölümlerin ve arsa paylarının tescil edildiği belirtilmekte ise de arsa üzerine inşa edilecek 9 adet (A.....J) bloktan sadeceB bloğun kaba inşaatı tamamlanmış diğer blokların (SATIŞA KONU TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BLOK DAHİL) HİÇBİRİSİNE BAŞLANMAMIŞTIR. A bloğun yapılacağı yerde 50 yaşında kerpiç duvarlı metruk ahşap bina bulunmaktadır.Binada ikamet edilmektedir. Bina henüz yıkılmamıştır.Nilüfer Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivinde yapılan araştırmada arsa üzerine inşa edilecek binanın projesine göre E blok zemin katta 2 nolu meskenErguvan Sokağa cepheli,E blok girişinin sağ tarafında kalmaktadır. Daire üç oda, salon, mutfak, banyo ve tuvalet ile biri ön cephede diğeri arka cephede ikibalkondan oluşmaktadır.Brüt 120 m2, net 95 m2 alanındadır.Taşınmazın bulunduğu bölge şehir merkezine 20 km mesafede batıda kalmaktadır. Yakın çevrede üniversite öğrencilerine hitaben inşa edilmiş genellikle 1+1 veya 2+1 konutlar bulunmaktadır.Bölgede Okul, sağlık ocağı, cami, market, spor alanları, park gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır.
Adresi : Görükle/Sakarya Mah. Erguvan Sokak No:BilaNilüfer / BURSA
Yüzölçümü : 2.524,20 m2Arsa Payı : 36/2524
Kıymeti : 72.005,70 TLKDV Oranı : %18
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde bitişik nizamNilüfer caddesine cepheli kısma 4 kat (h:12,50 m), Erguvan sokağa cepheli kısma bitişik nizam 3 katlı ( h:9,50 mt)olan konut inşaatı alanında kalmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/08/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 14/09/2020 günü 15:30 - 15:35 arası
Satış Yeri : BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA
ÖNEMLİ NOT: COVİD-19 TEDBİRLERİ KAPSAMINDA TEMİNAT ALIMINA İLİŞKİN DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞ OLUP AŞAĞIDAKİ ŞARTLAR KISMININ DİKKATLİCE OKUNMASI RİCA OLUNUR.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ Portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve klavuz yayınlamak suretiylegeçiş yapılana kadar tüm tedbirlerinİcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaş riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasındaparanın alımı, sayımı ve iadesiyle ekstra yoğunluğa sebebiyet verileceği, sahte paranın tespitinin mümkün olamayacağı ile nakit paranın bankaya ulaştırılmasında da bulaş riskinin oluşacağı hususları gereğince NAKİT PARA TEMİNAT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Arttırmaya iştirak edeceklerin taktir edilen değerin %20 pey akçesini Müdürlüğümüzün TR540001500158007290499958 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C. Kimlik Nosu ve dosya numarası ile birlikteEN GEÇ İHALE TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması ve göstermeleri lazımdır. İhalenin alıcıya kalmaması halinde yatırılan teminat en geç bir gün sonra ilgilisine iade edilecektir. (Havale ve EFT dışında para gönderenlerin IBAN bildirir dilekçeyi müdürlüğümüze sunmaları gerekir) Belirtilen koşulları sağlayamayanlar fırsat eşitliği ilkesi gereğince ihaleye kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3903 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

Hikmetullah TEMİZ
İcra Müdür Yardımcısı
127095
E-İMZA

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR