BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Görükle Dumlupınar'da 60 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034912
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 2+1
: 60
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 03.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4916 ESAS
Muhammen Bedeli
:
111,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.10.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 13:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
2. İCRA DAİRESİ
2019/4916 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 5520 Ada, 4 Parsel, GÖRÜKLE/DUMLUPINAR Mahalle/Köy, 55 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı olup, dubleks mesken nitelikli dairedir.Taşınmazın içinde bulunduğu bina bodrum+zemin kat+3 norma+dubleks katlı olmak üzere toplam 7 katlı ve B.A karkas niteliğinde yapılmış olup gayrı faal asansörlü,bahçeli ve otoparklıdır.Bodrum katında sığınak,depo ve 2 adet dükkan,zemin katında 5 adet dükkan normal ve dubleks katlarının beherinde ise 12'şer adet mesken niteliğinde dairesi bulunan binanı dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı,eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür.Dairenin brüt alanı 60,00 m2 net kullanım alanı ise 54,00 m2 dir.Dairenin giriş katı salon ve salonun içerisinde mutfak nişi,üst kattaki salon ve odanın tabanları laminat parke ile kaplı duvarları sıvalı ve boyasızdır.Mutfak nişinde üzeri granit mermer kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur.Banyo-wc boydan seramik kaplamadır.Katlar arası merdiven basamakları sac profiller üzeri ahşap ile kaplı olan dairenin giriş kapısı çelik,çiftcamlı olan balkon kapısı ve penceresi PVC profildir.Daire doğu cepheli olup balkonu vardır.Isıtma sistemi doğalgaz kombi olup albonelikleri mevcuttur.Taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olupaltı yapı hizmetleri alan bir bölgededir.
Adresi : Görükle Dumlupınar Mahallesi Tüter Caddesi Kugar Apt No:84 Kat:4 Çatı Katı/55 Numarak Nilüfer/BursaNilüfer / BURSA
Yüzölçümü : ---
Arsa Payı : 82/3304
İmar Durumu : İmarlı
Kıymeti : 111.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu takdiyatındaki gibi
1. Satış Günü : 04/10/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4916 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR