BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Görükle Dumlupınar'da 44 m² daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076982
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 1+1
: 44
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

KENT 03.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/5203 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
106,600 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 14:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2013/5203 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, Tapu Kaydı:Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle Dumlupınar mah., 5510 Ada 2 parsel sayılı (eski 612 Ada, 6 Parsel) 558,68 m2 alanlı, 69/1290 arsa paylı , 1. kat 8 BB nolu konut vasıflı taşınmaz.
İmar Durumu: Taşınmazın 1/1000 ölçekli Görükle Revizyonu Uygulama İmar Planında Hmax(yükseklik):15,50 mt.(5 kat) ve KAKS:1,25 ayrık nizam konut alanındakaldığı bildirilmiştir.
Özellikleri:Tamamı borçlu adına kayıtlı taşınmaz Görükle Dumlupınar Mah.Cevizlik Cad.No.67 2. KatNo:8 adresinde bulunmakta olup tapuda 1. kat 8 nolu daire olarak kayıtlıdır. Bina zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır.Zemin katında sığınak ve depo, normal ve dubleks katlarının beherinde ise 4 er adet mesken nitelikli daire bulunan binanın dış cephe duvarı sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremit örtülüdür.Satışa konu taşınmazın brüt alanı 52,00 m2 ve net kullanım alanı ise 44 m2 olup 1 oda ,salon, koridor, mutfak ,müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştirSalon ve odanın tabanları laminant parke, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise4 alçı sıvalı ve saten boyalıdır.Mutfak bölümünde üzeri mermerit kaplıtezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur.Banyo-wc bölümünde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır.Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir.Kuzey ve doğu cepheli dairenin 2 cephesinde de 1 er adet balkonu vardır.Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılan dairede elektrik,su ve doğalgaz abonelikleri bulunmaktadır.Taşınmaz Bursa şehir merkezineuzak konumda olup her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Kıymeti : 106.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/5203 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,satış ilanı tebligatlarının bila tebliğ dönmesi halinde elektronik ortamda ve gazetede yapılan satış ilanı İİK Madde 127 gereğincetebligat yerine geçeceği ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR