BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Görükle Dumlupınar'da 115 m² daire icradan satılıktır

BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114284
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : GÖRÜKLE MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 2+1
: 115
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7874 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.02.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 14:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA 4. İCRA DAİRESİ


2018/7874 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Bursa ili Nilüfer ilçesi Görükle/Dumlupınar mahallesi 5591 ada 1 parselde kayıtlı 654,09 m2 sahalı kat mülkiyeti kurulmuş 5 katlı betonarme apartman ofis işyeri ve arsası niteliğindeki taşınmazda 2. katta 12/1344 arsa paylı 6 nolu mesken niteliğindeki taşınmaz Dumlupınar mah. Ataköy cad. Kartopu apt. N:12K:2 D:6Görükle / Bursa açık adresindedir.Bina 3 yıl önce inşa edilmiştir. Zemin katı işyeri normal katları konut olarak kullanılan altı katlı bir adet bina vardır. Bina betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Asansör vardır. Merdivenler mermer kaplıdır. Isıtma kombi ile yapılmaktadır. Brüt 115 m2 net 95 m2 alanındadır. Daire hol, salon, salona açık mutfak, iki oda, banyo/tuvalet ile balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke, diğer satıhlar seramik ile kaplıdır. Duvarlarda alçı sıva ve saten boya vardır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır. Daire kapısı çelik, iç kapılar ahşap panel, pencereler pvc den yapılmıştır. Banyo ve tuvalet duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Gayrimenkulün bulunduğu bölge şehir merkezine ortalama 15 km mesafededir. Yakın çevrede ilköğretim okulu, park, market, spor tesisleri, cami gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Parselin cephe aldığı yollar asfalt ile kaplıdır. Alt yapı tesisleri mevcuttur. Bölgede yapılaşma kısmen tamamlanmıştır.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında E:1,00 olan ayrık nizam dört katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 24/02/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7874 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR