BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Fethiye'de 192 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00979065
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : FETHİYE MAH. / ATAEVLER
Oda Sayısı : 6+1
: 192
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HABER 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10058 ESAS
Muhammen Bedeli
:
720,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:20
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 14:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA4. İCRA DAİRESİ
2018/10058 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 1894 Ada, 17 Parsel, FETHİYE Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Bursa ili Nilüfer ilçesi Fethiye Mah 1894 ada 17 parsel 3. Kat ve Çatı Bağımsız bölüm no: 16 Dubleks Daire vasıflı taşınmazdır.
Taşınmazın bulunduğu bölge yeni yerleşim alanıdır. Bölgede alt yapı ve yol problemi bulunmamaktadır. her türlü belediye hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Bölgede genelde betonarme karkas -2-6 katlı biişik nizam inşa edilmiş müstakil ve site apartmanlar bulunmaktadır. Ana gayrimenkulun girişi zemin kat seviyesinden ve güney cephededir taşınmaz fethiye mahallesinin ana ulaşım arterlerinden olan FSM cadddesine yaklaşık 330 m sanayi caddesine yaklaşık 380 m huzur caddesine yaklaşık 140 m mesafededir dava konusu taşınmaza topla taşıma araçları ile ulaşım kolaydır. Ana gayrimenkul 763,28 m² yüz ölçümlü parsel üzerine betonarme karkas strüktüründe inşa edilmiş müstakip konut binasıdır. taşınmazın bulunduğu bina bodrum + zemin + 4 normal kat olmak üzere 6 katlıdır Bodrum katta kapalı otopark ve ortak kullanım alanları bulunmaktadır. Zemin ve normal katlarda 4 er mesken olmak üzere 16 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. ancak son katta bağımsız bölümler dubles dairevasıflıdır. Bina giriş holu kat sahanlıkları ve merdiveni mermer kaplamadır. merdiveni aliminyum korkuluktur. binada 1 adet yolcu asansörü mevcut olup özel güvenlik bulunmamaktadır. Satışa konu taşınmaz 3. + Çatı kat 16 bağımsız bölüm numaralı dubleks daire vasıflı taşınmaz 3-B yapı grubunda 2012 yılında inşa edilmiştir. bina giişinie göre sol tarafta arka cephede kuzey batı köşesinde kalmaktadır. taşınmaz kuzey olarak tek cephelidir. Daire giriş kapısı çelik ic kapıları amerikan panel balkon kapıları ve pencereleri ise çift camlı ve pvc esaslı malzemedendir. Duvarları saten boyalı tavanları kartonpiyer uygulamaldır. her iki katta hol oda ve salon zeminleri laminat parke diğer mahalleri ise seramik kaplamalıdır. ıslam hacim duvarları tavana kadar seramik kaplamaldır. mutfak dolapları mdf-lake , tezgahı ise granittir. Banyolarda duşa kabin hilton lavabo ile klozet bulanmaktadır. Banyoların .bir tanesinde ise jakuzi bulunmaktadır. Çatı katına çıkış merdiveni ahşap kaplamalı ve korkulukludur. çatı katında bulunan açık teras üstü çelik taşıyıcı kontroksiyonlü epoksi boyalı sandvic tipi trafbez saç kaplamaldır. Terasın batı duvarı ve köşesinde bulunan barbekü suna taş kaplamaldır.
Taşınmaz içinde normal katte antre hol krodior salon mutfak 3 oda 2 banyo wc ve 2 balkon hacimleri bulunmaktadır. yerinde yapılan ölçüme göre net 113 m² çatı katta ise hol banyo ve 3 oda hacimleri bulunmakta olup yerinde yapılan ölçüme göre 61 m² dir. Toplam brüt alanı da 192 m² dir. Taşınmazın çatı katında ayrıca ve yaklaşık 68 m² açık teras alanı bulunmaktadır. Taşınmazın Değeri 720.000 TL olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Fethiye Mah Balkan Sk Beyazıt Aprt No:3/16Nilüfer / BURSA
Yüzölçümü : Brüt 192 m2
Arsa Payı : 64000/610624
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli Fethiye İhsaniye revizyon uygulama imar planı kapsamında H maj 12,50 m (4Kat) bitişik nizam konut alanında kaldığı bidirilmiştir.
Kıymeti : 720.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10058 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR