BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Fethiye'de 124 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00977994
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : FETHİYE MAH. / ATAEVLER
Oda Sayısı : 4+1
: 124
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 08.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2689 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
248,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 14:35
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:35
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA7. İCRA DAİRESİ
2018/2689 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 5021 Ada, 12 Parsel, FETHİYE Mahalle, 5 Nolu Bağımsız Bölüm, taşınmaz Fethiye mahallesinde Çavdar Sokağa cepheli, kuş uçuşu Akasya Parka 150 m, Ata Caddesine 140 m, Hamitler-Fethiye Metro istasyonuna 280 metre mesafadedir. Taşınmaz, bodrum kat + Zemin Kat + 1 Normal Kat + Çatı Kat olmak üzere toplam 3 katlı betonarme karkas sistemde inşa edilmiş 5 yıllık binadır. Her katta 2 daire bulunan binanın dış cephesi mantolamalı, sıvalı ve boyalı, merdivenleri mermer kaplı, çatısı single kaplıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Borçluya ait 1. kattaki taşınmazın kuzey ve güney yönünde cephesi vardır. Keşif esnasında dairenin içine girilmiştir. Bilirkişi heyetimizce yapılan incelemelerde dubleks dairenin 1. Katı antre, açık mutfak, salon, 2 oda, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmakta olup dairenin çatı katı hol, 2 oda banyo+wc ve teras bulunmaktadır. Talimat konusu dairede yapılan incelemelerde fiiliyatta dubleks dairenin 1. Katı ve çatı katının merdiven kısmından bölünerek 1. Katın ayrı, çatı katının ayrı iki aile tarafından kullanıldığı gözlemlenmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, oda zemini laminant parke kaplı, oda kapıları Amerikan kapı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, mutfak dolapları alt üst dolap hazır kapaklı ve tezgah mermerdir. Çatı katına koridordan çıkılan merdiven ile ulaşılmakta olup merdiven basamakları mermer, merdiven korkuluğu alüminyum doğramalıdır. Banyoların ve wc?nin zemini ve duvarları seramik kaplı olup banyoda duşakabin mevcuttur. Dairenin ısıtması doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın heyetimizce yapılan incelemeler neticesinde toplam net alanının 107,26 m² olduğu, brüt alanının 124,00 m² olduğu tespit edilmiştir. Genellikle mesken amaçlı binaların yer aldığı, bitişik nizam 1-2 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 321,21 m2
Arsa Payı : 156/950
Kıymeti : 248.000,00 TL
KDV Oranı : %8
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Fethiye İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planında konut alanında kalmakta olduğu ve bitişik nizam 2 kat yapılaşma şartlarına sahip olduğu anlaşılmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : 12 adet haciz kaydı bulunmaktadır.
Beyan : Etibank Genel Müdürlüğü lehine 11,59 m2 irtifak hakkı vardır.
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:35 - 14:40 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci

günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2689 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR