BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Esentepe'de 95 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981230
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ESENTEPE MAH. / İHSANİYE
Oda Sayısı : 2+1
: 95
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 15.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7202 ESAS
Muhammen Bedeli
:
285,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.05.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
24.06.2019 11:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA20. İCRA DAİRESİ
2017/7202 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mah. 1950 ada, 8 parsel sayılı 1.307,90 m2. Miktarlı “arsa” vasıflı taşınmazda, Kat irtifakı kurulmuş olan, 280/9612 arsa paylı, C blok 1.kattaki 4 nolu bağımsız bölümün (konutun) tamamı, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan İhsaniye Mah. Yeşil Sk. No:3 adresindeki Linyus Park Evlerinin C Blok, 2.katındaki 4 nolu dairedir. Tapu bilgilerinde 1.kat, 4 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 2.kattaki 4 nolu daire olduğu görülmüştür. Yine tapu bilgilerinde İhsaniye Mah. Olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, İhsaniye Mahallesinden ayrılarak Esentepe Mahallesi adını almıştır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina bodrum+zemin+4 normal +dubleks katlı olmak üzere toplam 8 katlı ve B.A.Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup asansörlü site içerisinde bahçeli ve bodrum katı otoparklıdır. Zemin, normal ve dubleks katlarının beherinde ikişer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik çelik çatılı ve üzeri membran ile örtülüdür. Halihazırda mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlere göre brüt alanı 95,00 m2 ve net kullanım alanı ise 80,00 m2 olup, iki adet oda, salon, koridor, mutfak ve müşterek banyo, WC, lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir.Koridor, mutfak ve salonun tabanları seramik, odaların laminant parke ile kaplı, duvar yüzeyleri ise ithal duvar kağıtları ile kaplamalıdır. Salona açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ankastreli ve (L) şekil tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve WC-Lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise ahşap görünümlü PVC profildir. Doğu ve batı cepheli olan söz konusu daire doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile tabandan ısıtmalı olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Mahallinde yapılan incelemelerine göre, dairenin yapımında 1.sınıf işçilik ve malzemenin kullanılmış olduğu görülmüştür. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan 6 veya 7 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Esentepe Mah. Yeşil Sk. Linyus Park Evi. No:3/C Kat:2 D:4 Nilüfer/Bursa
Yüzölçümü : 1.307,90 m2
Arsa Payı : 280/9612
İmar Durumu : “Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 06.07.2017 tarih ve E.93876 sayılı yazılarında; Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mah. 1950 ada, 8 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planında, Yençok.:15,50 mt. (5 kat) ve E:1,25 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.” denilmiştir.
Kıymeti : 285.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 29/05/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 24/06/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7202 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR