BURSA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Ertuğrul'da 240 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131228
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / ERTUĞRUL
Oda Sayısı : 5+1
: 240
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10332 ESAS
Muhammen Bedeli
:
506,178 TL
Birinci Satış Günü
:
07.04.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.05.2020 11:00
Satış Yeri
:
2 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA
8. İCRA DAİRESİ
2019/10332 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 1157 Ada, 4 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, Dubleks Mesken - 8 Nolu Bağımsız Bölüm Parselin çevresinde ihata duvarı vardır. Arsa üzerinde zemin + 4 normal kattan oluşan iki adet bina vardır.Normal katların her birinde ikişer mesken vardır.Son katlar dublekstir.Binalar asansörlü ve kombi kaloriferlidir.
A blok 8 nolu dubleks mesken binanın son katındadır. Daire 3. Kattaantre, hol, salon, üç oda, mutfak, banyo ve tuvalet ile iki balkon vardır. Ebeveyn yatak odasında duş vardır.Holdeki merdivenle çatı katına çıkılmaktadır. Çatı katında hol, iki oda, mutfak ve banyo vardır. Salon ve odaların zemini laminat parke, ıslak satıhlar seramik ile kaplıdır. Mutfak tezgahı mermerit olup tezgah altında ve üstünde dolap vardır.Daire kapısı çelik, iç kapılar amerikan panel, pencereler pvc den yapılmıştır.Banyoda duşa kabin, klozet ve lavabo vardır. Daire brüt 240 m2, net 200 m2 alanındadır.Bina ortalama 8 yaşındadır. Bina vasat malzemelerle inşa edilmiştir. Lüks değildir.
Taşınmazın bulunduğu bölge 10 yıllık yeni yerleşim bölgesidir. Taşınmazın 100 mt yakınına toplu taşıma araçlarıyla ulaşım imkanı bulunmaktadır. Yollar fiilen açılmış, kaplaması yapılmış, alt yapı tesisleri getirilmiştir.Bölgede her türlü kamu hizmetleri bulunmaktadır.
Adresi : Bursa İli, Nilüfer İlçesi,Ertuğrul Mah. 318. Sokak No.2/A
Yüzölçümü : 200 m2
Arsa Payı : 300/3600
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 506.178,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adalet Sarayı Zemin Kat D Blok MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10332 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR