BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Ertuğrul'da 200 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01016940
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / ERTUĞRUL
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Banyo Sayısı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 27.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12855 ESAS
Muhammen Bedeli
:
460,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.08.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
18.09.2019 10:10
Satış Yeri
:
2 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2018/12855 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu kaydı Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, 1061 Ada, 1 Parsel nolu 4.842,00 m² yüzölçümlü “3 Adet 5 Katlı Bina ve Arsası” vasfındaki taşınmazda yer alan, kıymet takdirinin yapılması istenilen 143/4842 arsa paylı, C Blok, 3+Çatı Kat, 11 Nolu Bağ. Bölümün (Dubleks Mesken) Tam hissesi borçluadına kayıtlı olduğu ve alacaklı T. Garanti Bankası A.Ş. adına ipotek bulunduğu anlaşılmaktadır.
İmar ve Ruhsat Durumu taşınmazın yer aldığı Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, 1061 ada 1 parselin 1/1000 Ölçekli Ertuğrul Toplu Konut Alanı Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında konut alanında kalmakta olduğu, ayrık nizam 4 kat yapılaşma koşullu olduğu ve heyetimizce yapılan incelemede söz konusu parsele 18.06.2012 tarih ve 667/01 sayı ile yapı ruhsatı düzenlendiği anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN İNCELENMESİ VE DEĞERLEMESİ
taşınmaz A, B ve C bloktan oluşan peyzajı ve çevre düzenlemesi tamamlanmış, kamelyası ve çocuk oyun alanı mevcut açık otoparkı bulunan sitenin C Bloğunda yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup bodrum kat+zemin kat+3 normal kat+çatı kat olmak üzere toplam 5 kattan oluşmaktadır.C Blokta her katta üç daire yer alan binada asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, merdiven basamakları mermer kaplı, çatısı arduaz kaplıdır.
Dubleks dairenin 1. katı antre, hol, 2 oda, salon, mutfak, banyo, eb. banyo, wc ve 2 balkondan; çatı katı hol, 2 oda, kiler, banyo, eb. banyo ve 2 terastan oluşmaktadır. Dubleks dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç cephe duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, pencereleri pvc doğramalı ve camlı, ıslak hacimlerin(banyo, eb. banyo ve wc) zemini ve duvarları tamamen seramik kaplıdır. Dubleks dairenin çatı katında yer alan terasların kapatılarak oda olarak kullanıldığı gözlemlenmiş olup taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 167,00 m², brüt alanı 200,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyetleri, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa daire alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmektedir.
Ertuğrul Mahallesi 1061 Ada, 1 No’lu parsel:
Borçlunun beherinin taşınmaz üzerindeki hisseleri 1/1’er oranındadır.
C Blok 3 + Çatı Kat 11 No’lu Bağımsız Bölüm(Dubleks Mesken)= 200,00 m² × 2.300,00 TL/m² = 460.000,00 TL
Kıymeti : 460.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/08/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 18/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12855 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR