BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Ertuğrul'da 160 m² daire icradan satılıktır

BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01020844
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / ERTUĞRUL
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MARMARA 04.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/11667 ESAS
Muhammen Bedeli
:
440,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
19.09.2019 11:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BURSA 14. İCRA DAİRESİ

2014/11667 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 1061 Ada, 1 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, C BLOK ZEMİN KAT 1 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, Satışına karar verilen taşınmaz Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mah. Muammer Aksoy Cad. Koçakkent C Blok 12C Kat: 1 Daire No:1 adresinde, Satışı istenilen taşınmazın bulunduğu bina Zemin Kat , 3 Normal Kat ve 1 Dubleks Kat olmak üzere toplam 6 katlı B.A karkas nitelikte yapılmıştır.
Bilirkişilerce Bağımsız bölümün net kullanım alanı 135,76 m², brüt alanı 160,00 m² olarak hesaplanmıştır.
Taşınmaz, 3 adet oda, salon, mutfak, hol, banyo, wc, ebeveyn banyo ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup, salon ve 3 adet odanın zeminleri laminant parke; mutfak ve holün zeminleri seramik kaplama; duvarlar ise saten alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfakta alt-üst dolap arasında çimstone tezgâh bulunmaktadır. Banyo, ebeveyn banyo ve wc alanı zemin ve duvarlar seramik kaplama olup, banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın tüm pencereleri ahşap görünümlü çift camlı pvc profil olup, giriş kapısı çelik, iç mekan kapıları ise camlı/camsız ahşap panel kapıdır. Taşınmazın ısıtması panel radyatörlü ısıtma sistemi ile yapılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu sitede bahçe ve otopark alanı bulunmaktadır.
Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 09.12.2014 tarih ve E. 2024 sayılı yazısında Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi 1061 ada, 1 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Ertuğrul Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planında alanında kalmakta olduğu ayrık nizam H: 12,5 m, E:1,25, onaylı imar Planı örneğinin yazı ekinde olduğu belirtilmektedir.
Adresi : Bursa ili, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mah. Muammer Aksoy Cad. Koçakkent C Blok 12C Kat: 1 Daire No:1 adresindedir.
Yüzölçümü : 4.842 m2
Arsa Payı : 93/4842
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 440.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydında olduğu üzeredir.
1. Satış Günü : 22/08/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 19/09/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/11667 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR