BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Demirci'de 205 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962407
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : DEMİRCİ MAH. / ÜÇEVLER
Oda Sayısı : 4+1
: 205
Banyo Sayısı : 3
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4191 ESAS
Muhammen Bedeli
:
492,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
27.05.2019 14:15
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA16. İCRA DAİRESİ
2017/4191 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz : Bursa İli Nilüfer İlçesi Demirci Mah. 3497 ada 3 parselde kayıtlı 1.414,96 m² yüzölçümlü, 5 Katlı betonarme apartman ve arsası nitelikli ana taşınmaz üzerindeki, 3. Kat +Çatı katı 13 numaralı dubluks bağımsız daire 492.000,00 TL muhammen bedel ve %18 Kdv oranıyla satışa arz edilmiştir. Taşınmazın Kdv oranı %18 olarak belirlenmiş ise de, 287 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin "Konut ve işyeri teslimlerinde (bina ve bağımsız bölüm şeklinde olanlar) uygulanan KDV oran indiriminin (%8) süresi 31/12/2018 tarihine kadar uzatılmış iken tekrar 31.03.2019 tarihine uzatılmıştır." hükmü uyarınca 31.03.2019 tarihinden itibaren tekrar uzatılması olması durumunda yürürlükte olan Kdv uygulanacaktır.
Özellikleri :Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Demirci Mahallesi, Dilhan Sokak, no: 5 adresindeki Künpa-8 Hilal Apartmanının, 4. ve çatı katındaki 13 nolu dubleks dairedir. Tapu bilgilerinde 3. ve çatı kat, 13 nolu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 4. ve çatı kattaki 13 nolu dubleks daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, zemin+3 normal+dubleks katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında sığınak ve depo, üst katlarının beherinde ise 4 er adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.
Halihazırda,mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, giriş (4.) katının bürüt alanı 110,00 m² ve üst (çatı) katının 95,00 m² olup, toplam bürüt alanı 205,00 m² ve toplam net kullanım alanı ise 168,00 m² dir. Dairenin giriş katında 1 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo, üst katında ise 3 adet yatak odası, merdiven holü ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümleri bulunmaktadır. Ayrıca, giriş kattaki odanın içerisinde de banyo bölümü mevcuttur.
Gerek giriş ve gerekse üst kattaki merdiven holü, salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, koridor ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, antre, koridor, mutfak ve salon bölümlerinin tavan kenarları ışık havuzlu, diğer bölümlerin ise alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri çimstone kaplı, (L) şekilli ve ankastreli tezgah ile alt ve üst lake boyalı MDF dolapları mevcuttur. Tüm banyo-wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır.
Katlar arası merdiveni betonarme üzeri mermer kaplı ve kenarları krom nikel korkuluklu olan dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları kaplamalı ahşap panel, çift camlı olan balkon ve teras kapıları ile pencere çerçeveleri ise ahşap görünümlü PVC profildir. Kuzey ve doğu cepheli olan dairenin giriş katının 2 cephesinde de 1? er adet balkonu ve teras katının 2 cepheye de bakan geniş terası bulunmakla birlikte, giriş katındaki balkonların önleri katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olan dairenin elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli ve otoparklı, 4 veya 5 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz, Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Nilüfer Güneybatı Aksı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planında, Yençok: 12,50 m. (4 kat) ve E: 1.00 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 27/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Bursa Adalet Sarayı A blok Zemin kat 1. numaralı icra ihale odası Osmangazi Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 16. İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası TAO Uluyol Şubesinde bulunan TR910001500158007298413037 nolu iban numaralı hesaba TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırması lazımdır.Yabancı Para kurunda günlük değişmelerin olması 805 sayılı Kanunun birinci maddesine göre "döviz"teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 27.Maddesine göre Satış ilanının tebliği : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4191 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR