BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Demirci'de 160 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01012703
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : DEMİRCİ MAH. / ÜÇEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 160
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 17.06.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/140 ESAS
Muhammen Bedeli
:
256,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.08.2019 13:50
İkinci Satış Günü
:
05.09.2019 13:50
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2019/140 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI:Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Demirci Mah., 3123 Ada, 5 Parsel nolu 1.372,00 m² yüzölçümlü 2 Adet 6 Katlı Betonarme Bina ve Bahçesi vasfındaki taşınmazda yer alan, 13/187 arsa paylı, B Blok, 1. Kat, 1 Nolu Bağ. Bölüm (Mesken) sayılı taşınmaz, 256.000,00TL Muhammen Bedel ve %1 KDV oranı ile satışa sunulmuştur.
ÖZELLİKLERİ: Taşınmaz Üçevler Mah., Tepebaşı Sok., Duru Sit. No:11 B Blok K:1 D:1 Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır.
Tşınmaz çevre düzenlemesi tamamlanmış, açık otoparkı bulunan iki bloktan oluşan sitede B Blokta yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup bodrum kat, zemin kat, 4 normal kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır.Binadaki daireler mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven basamak ve sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı kiremit kaplıdır.
Halihazırda mesken olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Daire fiiliyatta antre, gece holü, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Binanın projesinde yer alan 3,00 m²lik yangın holü kısmının fiiliyatta dairenin antre bölümü içinde yer aldığı tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, odaların ve salonun zemini laminant parke kaplı olup antre, salon ve odaların tavanında dekoratif asma tavanlı spot aydınlatmalar mevcuttur. Oda kapıları Amerikan kapı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, antre ve mutfağın zemini seramik kaplı, mutfak dolapları hazır kapaklı olup tezgah mermerdir. Banyo ve wc?nin zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyoda duşakabin mevcuttur. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 126,84 m², brüt alanı 160,00 m²?dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 5-6 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
İMAR DURUMU: Nilüfer İlçesi, Demirci Mahallesi, 3123 ada 5 parselin 1/1000 Ölçekli Nilüfer Güneybatı Aksı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planı kapsamında konut alanında kalmakta olduğu belirtilmiş olup heyetimizce yapılan araştırmalarda söz konusu parsele 27.09.2007 tarih ve 462/20 sayı ile yapı ruhsatı düzenlendiği anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 256.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TEK LEHİNE 529M2DE İRTİFAK HAKKI- 27/03/1998 TARİHLİ
1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 13:50 - 13:55 arası
2. Satış Günü : 05/09/2019 günü 13:50 - 13:55 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Tebliğ yapılamayan ilgililere gazete ve elektronik ilanın İİK 127 maddesi gereği tebliğ yerine geçecektir.

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/140 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR