BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Cumhuriyet'te 165 m² daire icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01092618
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / ATAEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 165
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Merkezi Sistem
Kullanım Durumu : Mülk Sahibi
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 29.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14182 ESAS
Muhammen Bedeli
:
495,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.01.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 10:20
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2018/14182 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 1344 Ada, 1 Parsel, ATAEVLER Mahalle/Köy, D BLOK, 7.KAT, 15 NOLU Bağımsız Bölümdür. Söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Nilüfer İlçesi sınırları dahilinde bulunan Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı, no: 75 adresindeki Selin Sitesi'nin, D blok, 8. katındaki 15 no'lu dairedir. Tapu bilgilerinde 7. kat, 15 no'lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 8. kattaki 15 no'lu daire olduğu görülmüştür. Yine tapu bilgilerinde Ataevler Mahallesi olarak kayıtlı olan taşınmazın bulunduğu yer, Ataevler Mahallesi'nden ayrılarak, Cumhuriyet Mahallesi adını almıştır. Bina, zemin+8 normal katlı olmak üzere toplam 9 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, doğalgazlı merkezi kalorifer sistemli, asansörlü, site içerisinde, bahçeli ve otoparklıdır. Zemin katında işyerleri ve normal katlarının beherinde ise 2'şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.Halihazırda, borçlu tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin yerinde yapılan ölçümlerine göre, bürüt alanı 165,00 m2. ve net kullanım alanı ise 140,00 m2. olup, 3 adet oda, salon, antre, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Ayrıca, ebeveyn yatak odasında da banyo bölümü bulunmaktadır. Koridor, salon ve odaların tabanları laminat parke, antre ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve ankastreli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Güney, doğu ve batı cepheli olan dairenin 3 cephesinde de 1'er adet balkonu bulunmakla birlikte, doğu cephesindeki balkonun önü katlanabilir camekanlar ile kapatılmıştır. Merkezi kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik ve su abonelikleri mevcuttur. Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan site içerisinde, bahçeli, otoparklı ve bazıları da yüzme havuzlu olan, 5 veya 6 katlı ayrık nizam binaların bulunduğu, araç ve yaya trafiğinin işlek, ticari potansiyelin ise yüksek olduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Yüzölçümü : 140 m2
Arsa Payı : 2/142
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 20.02.2019 tarih ve E.21678 sayılı yazılarında; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ataevler Mahallesi, 1344 ada, 1 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli Fethiye-İhsaniye Revizyonu Uygulama İmar Planı’nda, Hmax.(Yükseklik): 24,50 m. (8 kat), TAKS: 0.40 ve KAKS: 1.75 olan ayrık nizam konut alanında kalmaktadır.Onaylı imar plan örneği dosyadadır.
Kıymeti : 495.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 22/01/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14182 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR