BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Çamlıca'da 225 m² tripleks villa icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028147
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÇAMLICA MAH. / BEŞEVLER
Oda Sayısı : 3+1
: 225
Banyo Sayısı : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 20.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/211 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/211 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 3907 Ada, 9 Parsel, GÜMÜŞTEPE Mahalle, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Çevresi ihata edilmiş, bahçesi düzenlenmiş parsel üzerinde, Site şeklinde planlanmış 3 bloklu beheri 3 katlı Betonarme karkas İnşaat niteliğinde yapılmış müşterek mülkiyeti borçlulara ait (1/1 PAY ÜZERİNDEN; 1/4, 3/8, 3/8 HİSSELİ) 1nolu taşınmazdır. Bodrum kat; zemin kat, 1.kat şeklinde inşa edilmiştir. İşbu taşınmazın, Bodrum katı, Merdiven holü,banyo,kapalı garaj ve garaj giriş rampası,iç birilerinden oluşmaktadır. Katın tüm birimlerinin döşeme kaplamaları seramik,tavan ve duvarları sıvalı boyalıdır.Banyonun duvarları, tavana kadar seramik kaplıdır.Bu kata içeriden mermer kaplı merdivenle irtibatlı, Zemin katı; Antre, giriş holü, Salon, mutfak,balkon iç birimlerinden oluşmaktadır. Antre, mutfak, giriş holü balkonun döşeme kaplamaları seramik; salonun,lamine parke kaplıdır. Giriş holünde ahşap gömme dolapları bulunan katta, salon ve mutfağın duvarları sıvalı saten boyalı, tavanları sıvalı kartonpiyerli plastik badanalıdır.Bu kata içeriden mermer kaplı merdivenle bağlantılı,Birinci katı Merdiven sahanlık holü, koridor, birisinde duşu da bulunan 3 oda, banyo, 2 balkon iç birimlerinden oluşmaktadır.Sahanlık holü, duş banyo ve balkonların döşeme kaplamaları seramik, odaların laminat parke kaplıdır. Islak alanlar hariç,katta bulunan tüm iç mekanların duvarları sıvalı üzeri saten boyalı,tavanları kartonpiyerli plastik badanalıdır.Islak alanların duvarları tavana kadar seramik kaplıdır. Daire giriş kapısı çelik tüm iç mekanların Amerikan kapı,pencereleri ısıcamlı pvc profil doğramadan imal edilmiştir. Taşınmazın mutfağında, renkli granit tezgah, MDF alt ve üst dolaplar, Banyosunda, klozet, lavabo, ahşap dolap,duşakabin mevcuttur. Su elektrik, doğalgaz aboneliği bulunan kombi kaloriferle ısıtılan taşınmazın toplam yapı alanının net, 200.00 m2 Brüt, 225.00 m2 olduğu tespit olunmuştur.
Adresi : Çamlıca Mh. Babacan Cad. "Yamaçevler Sitesi" No.42/1 Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : 662 m2
Arsa Payı : 1/3
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %8
İmar Durumu : 1/1000 ÖlçekliBeşevler II Etap,Doğu Bölgesi Uygulama İmar Planı revizyonunda "Ayrık Nizam 2 Kat H:Maks: 6.50 m konut alanında kaldığı" anlaşılmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/09/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 07/10/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/211 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR