BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Nilüfer/Çalı'da avlulu kargir ev mahkemeden satılıktır

BURSA 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945056
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ÇALI MAH. / ÇALI
Oda Sayısı : 3+1
: 163
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Binadaki Kat Sayısı : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE BURSA 12.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
Satış Memurluğu
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
238,663 TL
Birinci Satış Günü
:
15.03.2019 15:50
İkinci Satış Günü
:
15.04.2019 15:50
Satış Yeri
:
Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu yer Bursa İli Nilüfer İlçesi Çalı Mahallesi Köyüiçi Mevviknde kain ve tapunun 5883 Ada 24 sayılı parselinde kayıtlı olan taşınmazın hali hazırda üzerinde kargir inşaat tarzında tek katlı olarak yapılmış 96,99 m² oturma alanlı beton teras çatılı, dış cepheli boyalı, demir doğrama giriş kapılı, 108. sokak 10 kapı numaralı tek katlı bahçeli mesken vasıflı yaklaşık 10-15 yıllık taşınmaz. Bina Demir doğrama kapısından hole girilmekte holden ise bahçeye geçilmekte ve daireye girilmektedir. Tek katlı bahçeli binada bulunan daire hol, bir odası karanlık olmak üzere 3 oda mutfak, banyo tuvalet mahallerinen ibarettir. Banyo ve tuvalet kapısı ile pencereler PVC plastik doğrama mutfak tesgahı mermer tezgah altında ve tezgah üstünde dolap mevcut olup, müstakil kombi sistem kaloriferli ısınmalıdır.
Adresi : Bursa İli Nilüfer İlçesi Çalı Mahallesi Köy içi Mevkiinde kain 5883 Ada
24 sayılı parsel
Yüzölçümü : 163,71 m2
Arsa Payı : paylı mülkiyet
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Çalı Uygulama İmar Planında Konut Alanında kalmakta olup, ada parselasyon planına göre imar uygulaması yapılmadan ve tapuya tescil edilmeden proje tanzim edilmez, inşaat ruhsatı düzenlenemez şerhi bulunmaktadır.
Kıymeti : 238.663,87 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : DOSYASINDA
1. Satış Günü : 15/03/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 15/04/2019 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : Bursa 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR