BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Beşevler'de 200 m2 dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01093191
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BEŞEVLER MAH. / BEŞEVLER
Oda Sayısı : 4+1
: 200
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 4
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9340 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
20.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2019/9340 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Beşevler Mahallesi, 312 Ada, 1 Parsel nolu 436,07 m² yüzölçümlü ?7 Katlı Betonarme Bina? vasfındaki taşınmazda yer alan kat mülkiyetine geçmiş olan, 28/400 arsa paylı 4. ve Çatı Kat, 14 Nolu Bağ Bölümün(Dubleks Mesken) Tam hissesinin borçlu adına kayıtlıdır. Kıymet takdirine konu borçluya ait taşınmaz Beşevler Mah., Acar Sok., Balkar Apt. No:23,K:4 D:14, Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz bitişik nizam inşa edilmiş bodrum kat, zemin kat, asma kat, 4 normal kat ve çatı kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşan binada yer almaktadır.Binanın zemin katları dükkan, normal katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı single kaplıdır. Keşif tarihinde borçluya ait taşınmazın içine girilmiş olup halihazırda borçlu tarafından kullanıldığı gözlemlenmiştir. Dairenin ön cephesi kuzey yönünde olmakla birlikte fiiliyatta giriş katı antre, hol, 2 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve balkondan; çatı katı giriş holü, 2 oda, banyo ve terastan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç duvarları sıvalı ve saten boyalı, salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, salonun tavanında kartonpiyer detayları mevcut olup oda kapıları Amerikan Kapılı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, mutfak dolapları alt üst mdf olup, tezgah çimstone mermerdir. Islak hacimlerin (Banyo, wc) zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyoda dolap, küvet ve duşakabin mevcuttur. Balkon ve terasın zemini seramik kaplıdır. Dairenin çatı katına antrede yer alan basamakları parke kaplı merdiven ile ulaşılmaktadır. Dairenin bazı odalarında ve ıslak hacimlerinde(Banyo, wc) yer yer rutubete bağlı boya ve sıva dökülmeleri gözlemlenmiştir. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 164,00 m², brüt alanı 200,00 m²?dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan bitişik nizam 6-7 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyetleri, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa daire alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmektedir.
Yüzölçümü : net 164,00 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Beşevler Revizyonu Uygulama İmar Planı kapsamında konut alanında kalmakta olduğu ve heyetimizce yapılan araştırmalarda taşınmaza ait 25.09.2007 tarihli yapı ruhsatı düzenlendiği tespit
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 23/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 20/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9340 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR