BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Balkan'da 90 m² daire icradan satılıktır

BURSA 14. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01178715
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BALKAN MAH. / GÖRÜKLE
Oda Sayısı : 3+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 25.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1825 ESAS
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.09.2020 14:30
Satış Yeri
:
Bursa Merkez Adliyesi Konferans Salonu ( Zemin Kat D Blok) -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
14. İCRA DAİRESİ
2019/1825 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilirkişi raporuna göre; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Görükle/Zafer Mahallesi, 5676 ada, 7 nolu parselde, 4 nolu bağımsız bölümde, 1.542,00 m² tapu alanlı, 148 / 3000 arsa paylı ve niteliği "ALTI KATLI BETONARME APARTMAN, OFİS, İŞYERİ VE ARSASI" vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği MESKEN olan, kat mülkiyeti bulunan, 1. Kat, 4 nolu bağımsız bölümün tamamı açık artırma ile ihale edilecektir. İhaleye konu taşınmaz; Balkan Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi, Balkan Apartmanı, No:5, İç Kapı No: 4 Nilüfer / BURSA' da dır. Yerindeyapılan ölçümlerde 4 nolu bağımsız bölümün net kullanım alanı 69,56 m², bürüt kullanım alanı 90,00 m² 'dir. Taşınmaz'ın mimari projesi 2 oda, 1 salon, mutfak, hol, banyo,wc ve 2 adet balkon iken; bolkonlardan 1 tanesi oda yapılarak 3 adet oda 1 adet balkon olmuştur. Yani fili durumda ; 3 oda 1 salon, mutfak, hol, banyo,wc ve 1 adet bolkondur. Asansör yok. Salon ve 3 adet odanın zemin kaplamaları laminant parke, mutfak ve holün zemin kaplamaları ise seramik kaplamadır. Hacimlerin duvarları ise saten alçı üzeri saten boyalıdır. Salon alanının tavanlarında alçıpan asma tavan uygulaması, diğer hacimlerde ise kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında çimstone tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplama olup banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler ahşap görünümlü çift camlı pvc profildir. 1 adet balkonu bulunmakta olup, zeminleri seramik kaplama ve balkonda cam balkon uygulaması bulunmaktadır. Isıtma panel radyatör sistemi ile yapılmaktadır. Taşınmaz ile ilgilenenlerin daha ayrıntılı bilgiyi müdürlüğümüzden temin edebilirler.
Adresi : Balkan Mahallesi, Kazım Karabekir Caddesi, Balkan Apartmanı, No:5, İç Kapı No: 4 Nilüfer / BURSA
İmar Durumu : Nilüfer Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 18.02.2019 tarih ve E.22337 sayılı yazı ekindeki imar planına göre; Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Balkan Mahallesi, 5676 ada, 7 parsel sayılı yer 1 / 1000 ölçekli Göçmen Konutları Uygulama İmar Planı kapsamında konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/09/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Bursa Merkez Adliyesi, Konferans Salonu, Zemin Kat, D blok
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1825 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/06/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR