BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Balat'ta dubleks daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00963993
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : AHMET YESEVİ MAH. / BALAT
Oda Sayısı : 5+1
: 303
Banyo Sayısı : 3
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 8
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2639 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
849,324 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA7. İCRA DAİRESİ
2018/2639 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 4218 Ada, 1 Parsel, Ahmet Yesevi Mahalle, 29 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkulde yeşil bahçeleri, mavi alanları, açık yüzme havuzu, çocuk oyun havuzu ve süs havuzları bulunmaktadır. 5,7 ve 8 katlı toplam 8 blokta 216 daireli geçit parkta, 90 araçlık açık otopark, 238 araçlık kapalı otopark, yarı olimpik yüzme havuzu, fitness merkezi, Squash, çocuk bakım evi ve dekoratif havuz yanına konumlandırılmış pergolalar bulunmaktadır. Dairenin yer aldığı D blok Bodrum kat + Zemin Kat + 6 Normal Kat olmak üzere 8 katlı inşa edilmiş 5-10 yıllık binadır. Binanın her katında dörder daire yer almakta olup çift asansör bulunmaktadır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı, dış cephesi mantolamalı, sıvalı ve boyalı, merdivenleri mermer kaplıdır. Dairenin kuzeydoğu yönünde cephesi vardır. Dubleks dairenin 1. Katı antre, mutfak, salon, yemek odası, yatak odası, banyo+wc , 3 balkon ve terastan oluşmakta olup dairenin çatı katı koridor, 3 yatak odası ve 2 banyo+wc bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, pencereleri pvc doğramalı, ısı camlı ve güneş kırıcılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, oda zemini laminant parke kaplı, oda kapıları lake boyalı, mutfak ve koridorun zemini seramik kaplı, mutfakta ankastre alt üst dolap hazır kapaklı ve tezgah mermerdir. Çatı katına koridordan çıkılan merdiven ile ulaşılmakta olup salonda galeri boşluğu mevcuttur. Banyoların zemini ve duvarları seramik kaplı olup banyolarda duşakabin ve banyo dolabı mevcuttur. Dairenin ısıtması doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın heyetimizce yapılan incelemeler neticesinde toplam net alanının 284,29 m² olduğu, brüt alanının 303,33 m² olduğu tespit edilmiştir.Genellikle mesken amaçlı binaların yer aldığı, ayrık nizam 6-8 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Ahmet Yesevi Mh. Isırgan Sk. Geçitpark Evleri D Blok 6.Kat D.29 Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : 22.200,43 m2 Arsa Payı : 16/2400
Kıymeti : 849.324,00 TL KDV Oranı : %18
İmar Durumu : Taşınmazın 1/1000 Ölçekli Balat Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında Konut Alanında kalmakta olduğu ve ayrık nizam yapılaşma şartlarına sahip olduğu anlaşılmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 4218 Ada, 1 Parsel, Ahmet Yesevi Mahalle, 5 Nolu Bağımsız Bölüm, taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkulde yeşil bahçeleri, mavi alanları, açık yüzme havuzu, çocuk oyun havuzu ve süs havuzları bulunmaktadır. 5,7 ve 8 katlı toplam 8 blokta 216 daireli geçit parkta, 90 araçlık açık otopark, 238 araçlık kapalı otopark, yarı olimpik yüzme havuzu, fitness merkezi, Squash, çocuk bakım evi ve dekoratif havuz yanına konumlandırılmış pergolalar bulunmaktadır. Borçluya ait dairenin yer aldığı G blok Bodrum kat + Zemin Kat + 3 Normal Kat olmak üzere 5 katlı inşa edilmiş 5-10 yıllık binadır. Binanın giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı, dış cephesi mantolamalı, sıvalı ve boyalı, merdivenleri mermer kaplıdır. Taşınmazın giriş kısmı G Bloğun girişinden bağımısz olup bodrum+zemin kat dubleks dairelerin girişi G2 Bloktan sağlanmaktadır. G2 blokta bodrum+zemin kat dubleks daire 2 adet yer almaktadır. Dairenin güneybatı yönünde cephesi olup sitenin süs havuzlarına bakmaktadır. Bilirkişi heyetimizce yapılan incelemelerde dubleks dairenin 1. Katı antre, mutfak, salon ve bahçe terastan oluşmakta olup dairenin üst katında antre, 2 yatak odası, 2 banyo+wc ve 2 balkon bulunmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, pencereleri pvc doğramalı, ısı camlı ve güneş kırıcılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, oda zemini laminant parke kaplı, oda kapıları lake boyalı, mutfak ve koridorun zemini seramik kaplı, mutfakta ankastre alt üst dolap hazır kapaklı ve tezgah mermerdir. Banyoların zemini ve duvarları seramik kaplı olup banyolarda duşakabin ve banyo dolabı mevcuttur. Dairenin ısıtması doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın heyetimizce yapılan incelemeler neticesinde toplam net alanının 146,07 m² olduğu, brüt alanının 165,11 m² olduğu tespit edilmiştir. Genellikle mesken amaçlı binaların yer aldığı, ayrık nizam 6-8 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Ahmet Yesevi Mh. Isırgan Sk. Geçitpark Evleri G Blok Bodrum Kat D.5 Nilüfer/BURSA
Yüzölçümü : 22.200,43 m2 Arsa Payı : 10/2400
Kıymeti : 412.775,00 TL KDV Oranı : %1
İmar Durumu : Taşınmazın 1/1000 Ölçekli Balat Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında Konut Alanında kalmakta olduğu ve ayrık nizam yapılaşma şartlarına sahip olduğu anlaşılmaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 14/06/2019 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2639 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR