BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Balat'ta 280 m² daire icradan satılıktır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00980147
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BALAT MAH. / BALAT
Oda Sayısı : 4+1
: 280
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 8
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 12.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13447 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA10. İCRA DAİRESİ
2018/13447 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 4142 Ada, 3 Parsel, BALAT Mahalle/Köy, F/2/bAĞ BÖLÜM 7 Nolu Bağımsız Bölüm Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Balat Mahallesi ,tapunun 4142 ada,3 sayılı parselinde ,9.424.24 m2 yüz ölçümünde ve ana taşınmazı 6 adet 8 katlı Betonarme Apartman ve arsası vasfı ile kayıtlı taşınmazda 388/32536 arsa paylı ,F Blok , İkinci normal kat, (7) bağımsız bölüm numaralı kat mülkiyetli meskenin 1/1 payı borçlu adına kayıtlı taşınmazın satılarak paraya çevrilmesine karar verilmiştir.
Kıymet takdirine konu olan taşınmaz Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Balat Mahallesi,Beyşehir , Bozkırve Beşikçiler sokak arasında kain , Tapunun 4142 ada 3 sayılı parselinde ve 6 adet 8?er katlı ve betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış , dış cephesi özel dış cephe kaplaması ile kaplı, blok giriş kapısı Alüminyum doğrama kapılı , bina içi merdiven sahanlık ve basamakları birinci sınıf mermer kaplama , asansörlü ve sansörler otoparkla irtibatlı , güvenlikli, her türlü sosyal tesisi mevcut , etrafı çevre duvarı ile çevrili , kapalı otoparklı seçkin site içerisinde F Blok apartmanda İkinci Normal kat(7) bağımsız bölüm numaralı dairesidir..
Kıymet takdirine konu olan antre , hol , salon , ebebeyin yatak odasında ayrıca duş mahalli olan 4 oda , mutfak , banyo, 2 balkon mahallerinden ibaret 280 m2 alanlı ,yerler mutfak , banyo , tuvalet antre , hol ve balkonlar ekstra sınıf granit seramik salon ve odalar özel ektra kalite laminat parke yer döşeme kaplaması , duvarlar banyo ve tuvaletgranit seramikduvar kaplaması , diğer mahallersaten badana, tavanlar spot aydınlatmalı alçıpan ışıklıklı ,Daire giriş kapısı mobilya çelikkapı , iç kapılar birinci sınıf mobilya kapı , pencereler Isı camlı birinci sınıf PVC plastik doğrama , mutfak birinci sınıf ankastre mutfak , yerden ısınma sistemli olup, dairede halihazırda kiracı oturmaktadır.
Taşınmazın bitişiği veçevresisöz konusu olan taşınmazla aynı niteliklere sahip ayrık nizamsite içerisindeçok katlıapartman blokları ilemeskun ,şehir merkezine uzak olup, yakın çevresinden toplu ulaşımaraçları ile Şehir merkezine ulaşım imkanlarının bulunduğu , Belediye ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınınhizmetlerinden eksiksiz olarak faydalanan su , kanalizasyon, telefon, elektrik, alt yapı mevcutolan bir bölgedeher türlü sosyal tesisi mevcut olan Foresta Balat By Alpiş sitesinde bulunmaktadır.
Adresi : Nilüfer Balat mah Beyşehir-Bozkır ve Beşikçiler sok Foressa Balat Byalpiş sitesi
Yüzölçümü : 9.424,24 m2
Arsa Payı : 388//32536
İmar Durumu : Kıymet takdirine konu olanBursa İli,Nilüfer İlçesi , BalatMahallesi, 4142 ada , 3parsel sayılıtaşınmaz1/1000 ölçekli BalatRevizyonu Uygulama İmar PlanındaKonut Bölgesinde ,ayrıknizam 5 kat , H:15.50m.taban alanı kat sayısı 0.40 , kullanma alanı kat sayısı 1.25 olan konutalanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.100.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve rehinler mevcut
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 Nolu satış odası/Bursa Adliyesi Giriş katı Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13447 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/04/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR