BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Balat'ta 105 m² dubleks daire icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181134
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BALAT MAH. / BALAT
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1068 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
310,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
11.09.2020 14:45
Satış Yeri
:
BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/1068 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI:Bursa İli, Nilüfer İlçesi,Balat mah.2646 Ada 12 parsel sayılı toplam 4.633,51 m2 yüzölçümlü, iki adet altı katlı betonarme apartman, ofis ,işyeri ve bir adet 5 katlı betonarme apartman havuz ve arsası vasıflı ,326/24400 arsa paylı, A Blok 3. ve çatı katı 28 nolu BBsayılı mesken niteliğinde taşınmaz.Tam hissesi borçluya aittir.
ÖZELLİKLERİ:Taşınmaz Balat mah. Baladium Residence A Blok 3. kat No.28 Nilüfer BURSA adresinde yer almaktadır.Taşınmazın bünyesinde yer aldığı A Blok ana yapı, bahçesinde otoparkı, yüzme havuzu da olan çevresi korunaklı ve güvenlikli site içerisinde bulunmaktadır.Ana yapı betonarme karkas inşaat niteliğinde toplam 5 katlı olarak inşe edilmiştir.Alt giriş katı salon, açık mutfak, banyo, bir oda, bir balkon, üst dubleks katı merdiven, sahanlık holü, 2 oda, duş, teras iç birimlerinden oluşmaktadır.Su, elektrik, doğalgaz abonelikleri bulunan ,kombi kaloriferle ısıtılan taşınmaz yaklaşık toplam 95.00 m2 net 105.00 m2 brüt alanındadır.Salon ve odalar laminat parke, mutfak, balkon teras seramik kaplıdır.
İMAR DURUMU:Taşınmaz 1/1000 Ölçekli Ertuğrul Balat Mah.uygulama imar planı kapsamında 5 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 310.000,00 TL
KDV Oranı : %8
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI:Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Fethiye mah.5044 ada 5 parsel sayılı 2.162,49 m2 yüzölçümlü, üzerine kat mülkiyeti kurulu 5 adet altışar katlı betonarme karkas bina ve arsası vasıflı ana yapıda ,13/641 arsa paylı, A Blok 3. ve çatı kat 10 nolu BB.Tam hisse borçluya aittir.
ÖZELLİKLERİ:Taşınmaz ,Nilüfer İlçesi, Fethiye mah. Alev Sk.,Meşale Evleri, A Blok D:5/8 Bursa adresinde bulunmaktadır.Yaklaşık 8 yaşında olduğu beyan edilenana yapının 2. katında yer alan dubleks mesken niteliğindeki taşınmazkıymet takdir tarihi itibarıyla işyeri olarak kullanılmaktadır.Giriş katı antre, koridor bu mahallere bağlantılı mutfak, kiler, banyo,tuvalet, salon balkon, bu kata içeriden mermer kaplı kargir merdivenle bağlantılı, üst dubleks katı merdiven sahanlığı, 3 yatak odası, banyo iç birimlerinden oluşmaktadır.Giriş kat antre, koridor, mutfak,kiler, balkon,banyo,tuvalet ile üst kat sahanlık holü ve banyonun döşeme kaplamaları seramik, salon ve üst kat odaların laminat parkedir.her iki katta ıslak alanlar hariç diğer mahallerin duvarları alçı sıva üzeri macunlu plastik boya, tavanları kartonpiyerli badanalıdır.Banyo ve tuvaletin duvarları tavana kadar seramik kaplıdır.Daire giriş kapısı, çelik kapı, iç mahaller Amerikan kapı, pencereleri ısıcamlı pvc doğramadır.Su, elektrik, doğalgaz abonelikleri bulunan kombi kaloriferle ısıtılan taşınmaz net 150m2, brüt 170 m2 dir.
İMAR DURUMU: Taşınmaz 1/1000 ölçekli Fethiye Uygulama İmar Planı kapsamında "Bitişik Nizam 4 katlı konut alanında "kalmaktadır.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 13/08/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 11/09/2020 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : BURSA ULUYOL MERKEZ ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT D BLOK KONFERANS SALONU OSMANGAZİ/BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Adalet Bakanlığınca ihalelerin tamamen E-SATIŞ Portalı üzerinden elektronik ortamda yapılması hususunda çalışma yürüttüğü ve klavuz yayınlamak suretiylegeçiş yapılana kadar tüm tedbirlerinİcra Müdürlüklerince alınmasına karar verildiği, bu tedbirler kapsamında ihale esnasında NAKİT PARA akışının bulaş riski doğuracağı aynı zamanda ihale esnasındaparanın alımı, sayımı ve iadesiyle ekstra yoğunluğa sebebiyet verileceği, sahte paranın tespitinin mümkün olamayacağı ile nakit paranın bankaya ulaştırılmasında da bulaş riskinin oluşacağı hususları gereğince NAKİT PARA TEMİNAT OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Arttırmaya iştirak edeceklerin taktir edilen değerin %20 pey akçesini Müdürlüğümüzün TR540001500158007290499958 nolu hesaba açıklama kısmına iştirak edecek kişinin T.C. Kimlik Nosu ve dosya numarası ile birlikteEN GEÇ İHALE TARİHİNDEN BİR GÜN ÖNCE yatırarak ihale esnasında dekontu elinde bulundurması ve göstermeleri lazımdır. İhalenin alıcıya kalmaması halinde yatırılan teminat en geç bir gün sonra ilgilisine iade edilecektir. (Havale ve EFT dışında para gönderenlerin IBAN bildirir dilekçeyi müdürlüğümüze sunmaları gerekir) Belirtilen koşulları sağlayamayanlar fırsat eşitliği ilkesi gereğince ihaleye kabul edilmeyecektir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1068 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

Berna GÜVENİR
İcra Müdür Yardımcısı
41289

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR