BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Balat'ta 100 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960866
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : BALAT MAH. / BALAT
Oda Sayısı : 2+1
: 100
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6582 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.05.2019 09:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 09:30
Satış Yeri
:
2 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2018/6582 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Balat Mahallesi, 4188 Ada, 16 Parsel nolu 1.676,87 m² yüzölçümlü “7 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası” vasfındaki taşınmazda yer alan, 6000000/140521706 arsa paylı, 1. Bodrum Kat, 2 Nolu Bağ. Bölümün (Mesken) tam hissesi
Özellikleri : İmar durumu olarak Nilüfer İlçesi, Balat Mahallesi, 4188 ada 16 parselin 1/1000 Ölçekli Balat Uygulama İmar Planı Revizyonu kapsamında konut alanında kalmakta olduğu ve söz konusu parsele 20.08.2015 tarih ve 846/02 sayı ile yapı ruhsatı düzenlendiği anlaşılmaktadır. Satışa konu taşınmaz Balat Mah., Alan Sok., Ayça Apt. No:3-1, 1. Bodrum Kat, D:2, Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmaz peyzajı tamamlanmış, açık otoparkı ve havuzu bulunan tek bloktan oluşan binada yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup toplam 7 kattan oluşmaktadır.Binadaki daireler mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı alüminyum doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı single kaplıdır. Taşınmazın fiilen de mesken olarak kullanılmakta olduğu görülmüştür. Daire, hol, 2 oda, salon, mutfak, banyo ve terastan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, odaların ve salonun zemini parke kaplı olup holde ve salonda alçıpan asma tavan detaylı led aydınlatmalar mevcuttur. Oda kapıları beyaz lake boyalı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, hol ve mutfağın zemini seramik kaplı, mutfak dolapları pvc kapaklı olup tezgah mermerdir. Banyonun zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup duşakabin ve banyo dolabı mevcuttur. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Taşınmazın net alanı 83,56 m², brüt alanı 100,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 5-6 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır
Kıymeti : 300.000,00 TLKDV Oranı : Teslim tarihinde geçerli olacak yasal oran.
1. Satış Günü : 07/05/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : 2 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6582 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR