BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/Akçalar'da 116 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115154
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : AKÇALAR MAH. / İZMİRYOLBOYU
Oda Sayısı : 3+1
: 116
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 12.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/9817 ESAS
Muhammen Bedeli
:
203,000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.03.2020 11:10
İkinci Satış Günü
:
09.04.2020 11:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA13. İCRA DAİRESİ
2019/9817 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Akçalar Mahallesi, 185 Ada, 12 Parsel nolu 420,00 m² yüzölçümlü 4 Katlı Betonarme Apartman ve Arsası vasfındaki taşınmazda yer alan 116/799 arsa paylı 1. Kat, 4 Nolu Bağ Bölümün(Konut) Tam hissesi satılacaktır.
Taşınmaz çevre düzenlemesi tamamlanmış açık otoparkı mevcut ayrık nizam betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 4 kattan oluşan binada yer almaktadır.Binanın tüm katları mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Ancak keşif günü asansörün faal olarak çalışmadığı gözlemlenmiştir. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven sahanlıkları mermer kaplı olup çatısı single kaplıdır.
Daire doğu yönünde cepheli olmakla birlikte fiiliyatta hol, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, iç duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, salon ve odaların zemini laminant parke kaplı, salonda fransız cam balkon detayları mevcut olup oda kapıları beyaz lake boyalı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, mutfak dolapları alt üst pvc kapaklı, tezgah mermerdir. Islak hacimlerin (Banyo, wc) zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyoda duşakabin mevcuttur. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombili ve kalorifer peteklidir. Kıymet takdirinin yapılması istenilen taşınmazın net alanı 96,00 m², brüt alanı 116,00 m²dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Borçluya ait taşınmazın bulunduğu mahal ve mahallerdeki emsalleri, konumu, ebatları, yapı şekli, yapı malzemesi, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyetleri, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa daire alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti aşağıda belirtilmektedir.
Adresi : Akçalar Mah., Fidan(660) Sok., No:13, kat:1 D:4, Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 420,00
Arsa Payı : 116/799
İmar Durumu : Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı Akçalar Mahallesi, 185 ada 12 parsel sayılı taşınmazın 17.04.2008 tarihinde onaylı 1/1000 Ölçekli Akçalar Uygulama İmar Planı kapsamında kalmakta olduğu, ayrık nizam 4 kat yapılaşma şartlarına sahip olduğu anlaşılmış olup heyetimizce yapılan incelemelerde taşınmaza ait 20.07.2012 tarih ve 682/12 sayılı yapı ruhsatı düzenlendiği tespit edilmiştir.
Kıymeti : 203.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/03/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 09/04/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/9817 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR