BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/29 Ekim'de 135 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00945691
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : 29 EKİM MAH. / ERTUĞRUL
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 13.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5384 ESAS
Muhammen Bedeli
:
335,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.04.2019 14:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
4. İCRA DAİRESİ
2018/5384 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Bursa ili Nilüfer ilçesi Özlüce mahallesi 2430 ada 3 parselde kayıtlı 9254,00 m2 yüzölçümlü3 adet 6 katlı, 1 adet 7 katlı betonarme apartman ve arsası üzerinde 156/18508 arsa paylı F blok zemin kat 2 nolu bağımsız bölüm mesken vasıflı taşınmazın bulunduğu bölge toplu konut alanıdır. Bölgede alt yapı ve yol problemi bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden faydalanılmaktadır. Bölgede genelde yeni yönetmeliklere göre betonarme karkas tarzında, 5-14 katlı, site içinde veya müstakil inşa edilmiş konut binaları bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul mahallenin ana ulaşım arterlerinden biri olan Uğur Mumcu Bulvarına ve Özlüce Metro İstasyonuna yakın mesafededir. Taşınmaz İzmir Yolu Caddesine yaklaşık 350 metre mesafe bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yakın çevresinde Koç Ortaokulu, Zeki Müren Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Dörtçelik Çocuk Hastanesi, Özel Okullar, AVM' ler gibi sosyal donatı alanları bulunmakta olup, toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaydır.
Dava konusu taşınmazın bulunduğu F blok sitenin doğu bölümünün ortasında bulunan binadır. Binaya, ön (kuzey) cepheden ve bodrum kat seviyesindendir. Bina 1 bodrum + zemin + 4 normal + çatı katı olmak üzere 6 katlıdır. Bina dışı sıvalı ve akrilik dış cephe boyası ile boyalıdır. Ana giriş kapısı ferforje demir doğramadır. Bina giriş ve kat holleri ile merdivenleri mermer kaplamalıdır. Merdiveni aluminyum korkulukludur. Binada 1 adet yolcu asansörü mevcut olup, kapalı otopark ve özel güvenlik bulunmamaktadır. Ancak site bahçesinde açık otopark alanları, sosyal tesis, açık yüzme havuzu ve spor ile yeşil alanlar mevcuttur. III/B yapı gurubunda yaklaşık 10 sene önce inşa edilmiş binanın, ön cephesinden bakıldığında zemin katında, sol, ön tarafta, kuzey-doğu köşede bulunmaktadır.
Daire giriş kapısı çelik, iç kapılar Amerikan panel doğrama, pencere ve balkon kapıları ise pvc esaslı malzemedendir. Duvarları saten boyalı, tavanları kartonpiyer uygulamalıdır. Salon ve oda zeminleri laminant parke, diğer mahallerin ise seramik kaplamalıdır. Islak hacim duvarları tavana kadar seramik kaplamalıdır. Mutfak dolapları MDF, tezgahı ise mermerittir. Banyoda duşa kabin, dolaplı lavabo ve klozet bulunmaktadır. Taşınmaz doğalgaz merkezi sistem ısıtmalı olup panel radyatörleri mevcuttur. Taşınmaz içinde antre, hol, salon, mutfak, 3 oda, banyo, ebeveyn duş, wc ve 3 balkon hacimleri bulunmakta olup toplam net alanı 115 m2 ve toplam brüt alanı da 135 m2 dir.
Adresi : 29 Ekim mah. Türkan Saylan cad. Mertkent 3. Etap sitesi F blok apt. N:10F / 2 Nilüfer / BURSA
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Ertuğrul Toplu Konut Alanı Uygulama İmar Planı kapsamında, Hmax=9,50 m (3 kat), ön bahçe mesafesi=5,00 m, TAKS=0,35 - KAKS=1,00, konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 335.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındadır.
1. Satış Günü : 25/03/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 22/04/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5384 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR