BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/29 Ekim'de 125 m2 daire icradan satılıktır

BURSA 15. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078495
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : 29 EKİM MAH. / ERTUĞRUL
Oda Sayısı : 3+1
: 125
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 11-15 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8582 ESAS
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
15. İCRA DAİRESİ
2019/8582 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Özlüce Mahallesi, 2447 Ada, 1 Parsel nolu 6.465,78 m² yüzölçümlü “Beş adet on ve onüç ve onbir katlı betonarme karkas bina ve arsası” vasfındaki taşınmazda yer alan, satışı istenilen 1/100 arsa paylı, E Blok, 3. Kat, 6 Nolu Bağ. Bölümün (Mesken) Tam hissesi
İmar ve Ruhsat Durumu : Satışa konu taşınmazın yer aldığı Özlüce Mahallesi, 2447 ada 1 parselin 1/1000 Ölçekli Ertuğrul Yeni Yerleşim Alanı Uygulama İmar Planında konut bölgesi inşaat alanı kullanımında kalmakta olduğu ve taşınmaza ait 27.12.2004 tarih ve 337/02 sayılı yapı ruhsatı bulunduğu anlaşılmaktadır.
TAŞINMAZIN NİTELİKLERİ : Satışa konu taşınmaz 29 Ekim Mah., 508. Sok. Teksarkent Sitesi, E Blok K:3 D:6 Nilüfer/BURSA adresinde yer almaktadır. Satışa konu taşınmaz çevre düzenlemesi ve peyzajı tamamlanmış, açık otoparkı mevcut 5 bloktan oluşan sitede E Blokta yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas inşaat tarzında yapılmış olup zemin kat ve 9 normal kat olmak üzere toplam 10 kattan oluşmaktadır.Binadaki daireler mesken amaçlı kullanılmakta olup asansör bulunmaktadır. Bina dış cephe duvarları sıvalı, mantolamalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğramalı ve camlı, merdiven basamakları mermer kaplıdır. Taşınmaz güneydoğu ve kuzeybatı yönünde cepheli olmakla birlikte bina girişinin sol kısmında yer almaktadır. Daire fiiliyatta antre, koridor, 3 oda, salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan oluşmaktadır. Dairenin giriş kapısı çelik kapılı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, koridor, antre, odaların ve salonun zemini laminant parke kaplı olup salonda tavanında dekoratif kartonpiyer detayları mevcuttur. Taşınmazın salonunda klima bulunmaktadır. Oda kapıları Amerikan kapılı, pencereleri pvc doğramalı ve ısı camlı, mutfak dolapları alt üst lamine kapaklı olup tezgah mermerdir. Islak hacimlerin (Banyo ve wc) zemini ve duvarları tamamen seramik kaplı olup banyoda dolap ve duşakabin mevcuttur. Balkonların zemini seramik kaplıdır. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombi ve kalorifer peteklidir. Satışa konu taşınmazın net alanı 110,00 m², brüt alanı 125,00 m²’dir. Genellikle mesken amaçlı kullanılan ayrık nizam 8-12 katlı binaların bulunduğu bir mahallede yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumdadır.
Kıymeti : 350.000,00 TL KDV Oranı : %0
Kaydındaki Şerhler : İpotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8582 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR