BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer/23 Nisan'da 155 m² daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BURSA 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094013
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : 23 NİSAN MAH. / ALTINŞEHİR
Oda Sayısı : 3+1
: 155
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/4995 ESAS
Muhammen Bedeli
:
558,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 15:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
19. İCRA DAİRESİ
2014/4995 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 3411 Ada, 2 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, A / ZEMİN / - (Bağ. Böl. No:2) Nolu Bağımsız Bölüm Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, 3411 ada, 2 parselde, A Blok, Zemin Kat, 2 nolu bağımsız bölümde 4.689,81 m² tapu alanlı, 10 / 520 arsa paylı ve niteliği '? DÖRT ADET YEDİ KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI'vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği KONUT olan, kat mülkiyeti bulunan, A Blok, Zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Bursa İli, Nilüfer İlçesi, 23 Nisan ( Tapu ve İmar Durumu belgelerinde Ertuğrul mahallesi olarak belirtilmekte olup, mahallenin yeni adı 23 Nisan mahallesidir. ) Mahallesi, Karacaoğlan Cad., 241. Sok., Uluçınar Sitesi, A Blok, İç Kapı No: 2 adresinde; Bodrum Kat, Zemin Kat, 5 Normal Kat ve Çatı Katı olmak üzere toplam 8 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerde A Blok, 2 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 124,09 m², brüt kullanım alanı 155,00 m² olarak hesaplanmıştır. taşınmaz; salon, 4 adet oda, mutfak, hol, banyo, wc, ebeveyn banyo ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon ve 4 adet odanın zemin kaplaması laminant parke; mutfak ve holün zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Salon ve hol alanlarının tavan duvar birleşimlerinde alçıpan asma tavan ışık bandı uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında çimstone tezgâh bulunmaktadır. Banyo, wc ve ebeveyn banyo alanlarının zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler ahşap görünümlü çift camlı pvc profildir. Taşınmazın 2 adet balkonu bulunmaktadır. Isıtma panel radyatörler ile yapılmaktadır. Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, ön ve yan cephelerin bir kısmında kompozit ve cam kaplama uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapının giriş merdivenleri mermer kaplama, camlı alüminyum korkuluk ve asansör bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın ana giriş kapısı camlı demir profilden yapılmış olup, site içerisinde çoklu blok sisteminden oluşmakta ve açık otoparkı ile çocuk oyun alanları bulunmaktadır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 7-8 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Adresi : 23 Nisan Mah., Karacaoğlan Cad., 241. Sok., Uluçınar Sitesi, A Blok, İç Kapı No: 2Nilüfer / BURSA
Arsa Payı : 10/520
İmar Durumu : NilüferBelediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 27.09.2018 tarih ve 129042 sayılı yazısında, Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, 3411 ada, 2 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Metro Kuzeyi Uygulama İmar Planında konut alanında ve E:1,50 kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 558.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri :1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 3411 Ada, 2 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, A / 2 / - (Bağ. Böl. No:5) Nolu Bağımsız Bölüm Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, 3411 ada, 2 parselde, A Blok, 2. Kat, 5 nolu bağımsız bölümde 4.689,81 m² tapu alanlı, 10 / 520 arsa paylı ve niteliğiDÖRT ADET YEDİ KATLI BETONARME APARTMAN VE ARSASI'vasıflı taşınmazın, bağımsız bölüm niteliği KONUT olan, kat mülkiyeti bulunan, A Blok, 2. kat, 5 nolu bağımsız bölüm taşınmazdır. Bursa İli, Nilüfer İlçesi, 23 Nisan ( Tapu ve İmar Durumu belgelerinde Ertuğrul mahallesi olarak belirtilmekte olup, mahallenin yeni adı 23 Nisan mahallesidir. ) Mahallesi, Karacaoğlan Cad., 241. Sok., Uluçınar Sitesi, A Blok, İç Kapı No:5 adresinde; Bodrum Kat, Zemin Kat, 5 Normal Kat ve Çatı Katı olmak üzere toplam 8 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerde A Blok, 5 nolu Bağımsız Bölümün net kullanım alanı 124,09 m², brüt kullanım alanı 155,00 m² olarak hesaplanmıştır. taşınmaz; salon, 4 adet oda, mutfak, hol, banyo, wc, ebeveyn banyo ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup; salon ve 4 adet odanın zemin kaplaması laminant parke; mutfak ve holün zemin kaplaması seramik kaplama olup duvarlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Salon ve hol alanlarının tavan duvar birleşimlerinde alçıpan asma tavan ışık bandı uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında çimstone tezgâh bulunmaktadır. Banyo, wc ve ebeveyn banyo alanlarının zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler ahşap görünümlü çift camlı pvc profildir. Taşınmazın 2 adet balkonu bulunmaktadır. Isıtma panel radyatörler ile yapılmaktadır. Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boyalı olup, ön ve yan cephelerin bir kısmında kompozit ve cam kaplama uygulaması bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu yapının giriş merdivenleri mermer kaplama, camlı alüminyum korkuluk ve asansör bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu binanın ana giriş kapısı camlı demir profilden yapılmış olup, site içerisinde çoklu blok sisteminden oluşmakta ve açık otoparkı ile çocuk oyun alanları bulunmaktadır.
Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle ayrık nizam 7-8 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
Adresi : 3 Nisan Mah., Karacaoğlan Cad., 241. Sok., Uluçınar Sitesi, A Blok, İç Kapı No: 5Nilüfer / BURSA
Arsa Payı : 10/520
İmar Durumu : NilüferBelediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 27.09.2018 tarih ve 129042 sayılı yazısında, Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Ertuğrul Mahallesi, 3411 ada, 2 parsel sayılı yer 1/1000 ölçekli Metro Kuzeyi Uygulama İmar Planında konut alanında ve E:1,50 kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 565.750,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 15:20 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 15:20 - 15:30 arası
Satış Yeri :1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/4995 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR