BOR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Niğde/Bor'da 3+1 daire icradan satılıktır

BOR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941651
Şehir : Niğde / Bor
Oda Sayısı : 3+1
: 120
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 07.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/349 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
BOR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BOR İCRA DAİRESİ

2018/349 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Niğde İli, Bor İlçesi, Yeniyol Mah., 245 Ada, 60 Parsel, 5. Kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken; 3+1, Ebeveyni odası Banyolu, Mutfak, Banyo, WC-Lavabo, antre ve 2 balkonludur. Duvarları saten boyalı, Işık bantlı kartonpiyerli, Möble kapılı, PVC ve Alüminyum pencereleri ısı camlı, oda ve Mutfak zeminleri Laminant döşemelidir. Mutfak;Tezgâhı granit olup, alt ve üst dolapları ahşaptır. Ebeveyni oda Banyosu; zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, asma tavanlı, Duş- Klozet ve ayaklı lavaboludur. Banyosu; Zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, Hilton Lavabolu, asma tavanlıdır. WC-Lavabosu; zemini ve duvarları tavana kadar seramik kaplı, asma tavanlı, ayaklı lavaboludur. Bir kapalı cam Balkonlu, Doğal gazlı, Daire girişi Çelik kapılı, Kaloriferli ve Asansörlü Boş Mesken olup, 3. Sınıf B Gurubu yapıdır. Çatı altı son kat olup, Doğusu İstasyon Caddesi Bulvarına, Batısı Köy Garajına 2 Yöne Cephelidir.
( Mevcut durumda Bina; Dişçi- Mali Müşavir- Mimari Büro İş yeri olarak kullanılmaktadır.) İlçe Merkezinde olup, 1. Sınıf Ticari Bölgededir. Çevresinde 4-6 katlı Bloklar mevcuttur. Eski Devlet Hastanesine, Hükümet ve Belediye Binasına, Okullara, Pazar Yerine, Camii vs. 300- 800 mt. uzaklıktadır.
Adresi : Niğde İli, Bor İlçesi, Yeniyol Mah., 245 Ada, 60 Parsel, 5. Kat, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken
Yüzölçümü : 155,09 m2 (Net Alanı: 120,00 m2)
Arsa Payı : 200/1800
İmar Durumu : Bitişik Nizam 6 Kat Alanı İçerisinde Yer Almaktadır
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Mevcut Tapu Kaydı Gibidir
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : BOR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/349 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR