NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nazilli/Sümer'de 3+1 dubleks daire icradan satılıktır

NAZİLLİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01114835
Şehir : Aydın / Nazilli
Semt-Mahalle : SÜMER MAH. / SÜMER
Oda Sayısı : 3+1
: 82
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

ADALET 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/477 TLMT
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.03.2020 11:55
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 11:55
Satış Yeri
:
NAZİLLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU, YEŞİL MAH. 380 SOK NO 2 KAT 4 NAZİLLİ AYDIN -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

NAZİLLİ

İCRA DAİRESİ

2019/477 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın İl, Nazilli İlçe, 980 Ada, 11 Parsel, SÜMER Mahalle/Köy, 20 (2+piyes kat) Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz çatı aralı mesken nitelikli olup, Bitişik nizamda 443 sokak cephesinden 5 m, 54 sokak cephesi yola sıfır üç katlı yapılaşmaya müsaittir. Daire ikinci kat ve çatı katında dubleks mesken vasfında olup, ruhsatlı projesine göre ikinci katta bir oturma odası-mutfak nişi- bir yatak odası-giriş-banyo-üst kata çıkış merdiveni ve bir balkondan ibaret, çatı katında iki yatak odası banyo, terası bulunmaktadır. Dış cephe doğramaları PVC, giriş kapısı çelik, sıvalı boyalı, betonarme-karkas sistemle yapılmış, iskan ruhsatına göre 86 m2 lik alana sahip, yeni bina olup, yaklaşık iki yaşlarındadır. Daire arka bahçeden cephe almaktadır. Taşınmaz Belediye imar sınırları içinde, belde merkezine mesafeli, beldenin ADÜ kampüsünün güney karşısında olması nedeni ile tercih gören bir yerde hertürlü alt yapı imkanlarından faydalanmakta, ulaşımı kolay bir yerde, arka bahçeye bakması taşınmazın değerini olumsuz yönde etkilemektedir. Taşınmaz Hürriyet Caddesine 60 m, Sümer parka 250m mesafede, 443 sokak ile 54 sokak köşesinde yer almaktadır. Taşınmaz tapu kaydında 'Korunma alanı belirtmesi' şerhi bulunmaktadır.

Adresi : Sümer Mahallesi 443 Sokak No 4/2 Kat 2 D: 2 Nazilli / AYDIN

Yüzölçümü : 86 m2

Arsa Payı : 40/420

İmar Durumu : Var

Kıymeti : 120.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazılı olduğu gibidir.

1. Satış Günü : 02/03/2020 günü 11:55 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 11:55 - 12:00 arası

Satış Yeri : NAZİLLİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MEZAT SALONU, YEŞİL MAH. 380 SOK NO 2 KAT 4 NAZİLLİ AYDIN -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

İİK 127. mad. kapsamında kikendisine tebligat yapılamayan, tapuda adresi bulunmayan ve tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebigatı iade edilen ilgililere deiş bu gazete ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine kaim sayılmasına karar verilmiştir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/477 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR