İZMİR 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Narlıdere'de 3+1 88 m² daire icradan satılıktır

İZMİR 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01026797
Şehir : İzmir / Narlıdere
Oda Sayısı : 3+1
: 88
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 18.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7896 Esas
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.10.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR 19. İCRA DAİRESİ
2018/7896 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; İzmir ili, Narlıdere İlçesi, Narlıdere Mahallesi, Köy Civarı Mevkii, 99 Ada, 112 Parsel, Zemin Kat. 1 nolu bağımsız bölüm meskenin tam hissesidir. Söz konusu taşınmazın bulunduğu arsa üzerinde zemin + 3 normal kat toplam 4 katlı betonarme binanın her katında bir konut bulunmakta ve asansör bulunmamaktadır. 20/06/1990 tarihli inşaat ruhsatnamesi ve 07/08/1992 tarihli Yapı kullanım izin belgesi mevcuttur. Satışa konu 1 nolu bağımsız bölüm bürüt 113,00 m2 ve net 88,05 m2 olup, 2 cepheli ve 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, koridor ve balkonlardan oluşmaktadır. Isıtma sistemi doğalgazlı kat kaloriferi ile sağlanmaktadır. Salon zemini ahşap parke iken 3 oda zemini laminant parkedir. Mutfak, banyo, wc, koridor ve balkonların zemini seramik döşelidir. Mutfak, banyo ve wc duvarları seramik kaplıyken diğer tüm mekanlar alçı sıva ve boyalıdır. tüm mekan tavanlarında dekoratif kartonpiyer mevcuttur. Daire giriş kapısı ve tüm iç kapılar ahşap kapı, pencere doğramaları da ahşap olmakla birlikte demir korkuluk yapılarak korunmuştur. Mutfakta mermer tezgah, alt ve üst dolaplar mevcuttur. Salonda balkon kısmen mekana dahil edilmiştir. Taşınmaz Belediye alt yapı ve üst yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Yürüme mesafesinde eğitim kuruluşları ile yeşil alan ve parklar mevcuttur. Küçük ölçekli alışveriş merkezlerine, sağlık kuruluşlarına ve otobüs minibüs duraklarına çok yakın konumdadır. Satışa konu taşınmazın yer aldığı bölge, kiralama ve satış kabiliyeti yüksek bir bölgedir. Söz konusu dairenin zamana bağlı kullanımdan dolayı orta ölçekli tadilata ihtiyacı vardır.
Adresi : Narlıdere Mah. Emekçiler Sok. No: 3 Zemin Kat. D:1 Narlıdere / İZMİR
Yüzölçümü : 88,05 m2
Arsa Payı : 4/16
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli İmar planında Ayrık Nizam Konut Alanına isabet etmektedir. 1/5000 ölçekli imar planında meskun alana isabet etmektedir.Kentsel dönüşüm alanında kalmamaktadır.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın kaydında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı 2016/29862 Soruşturma dosyasından (Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu) İhtiyatı Tedbiri Mevcut olup, İzmir 2.Ağır Ceza Mahkemesinin 2016/177 Esas nolu dosyasından devam etmekte olan kamu davasında 17/12/2018 tarihinde verilen ara karar ile kaldırılmış ve İhtiyatı Tedbirin cebri icra ile satış engel olmadığına karar verilmiştir.
1. Satış Günü : 10/10/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Adresi tespit edilemediğinden tebligat yapılamayan ve İİK nın 127.maddesi gereği adresi hiç tespit edilemeyen ilgililere e-satış portalında yapılan elektronik ilan ile gazete ilanını ilan tebliğ yerine kaim sayılacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7896 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR