İZMİR 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Narlıdere Yeniköy Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

İZMİR 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065999
Şehir : İzmir
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 13
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 12.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3926 ESAS
Muhammen Bedeli
:
500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
13.01.2020 15:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İZMİR 20. İCRA DAİRESİ
2018/3926 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Narlıdere İlçesi, Yeniköy Mah, Cilt 30, Sayfa 2892, Ada: 8157, Parsel:1 de kayıtlı Yüzölçümü 4.464,00 m2 miktarlı, bodrum katlar dahil (13) Er Katlı Betonarme ( A) ( B) (C) bloklar niteliğinde taşınmazın B blok, 2.Kat, 9 Bağımsız Bölüm, 34/4464 Arsa Paylı Mesken cinsi taşınmaz.
" Satış konusu taşınmaz, içerisinde toplam,13'er katlı üç blok olan zemin katlarda iş yeri ve normal katlarda konut bulunan B Blok 2.kat, 9 numaralı bağımsız bölümüdür. 9 Numaralı bağımsız bölümün kullanılmamakta olduğu ve keşif esnasında mesken boş olarak görülmüştür. 9 Numaralı daire katları projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, banyo-wc bulunmaktadır. Yatak odasında ayrıca ebeveyn banyosu vardır. Binada ıslak zeminler mutfak ve hol seramik kaplı banyolar tavana kadar seramik kaplı odalar ve salon laminant parke döşeli mutfak hazır mutfak, odalar ve salon pencereler PVC , iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Binada ısınma jeotermal ile sağlanmaktadır. Tüm binanın iç ve dış sıvaları yapılmış, Binada asansör mevcuttur. Binada kat mülkiyeti kurulmuştur. B Blok 9 nolu bağımsız bölüme ait oturma raporları ve projeleri İzmir 6. Asliye Ticaret Mahkemesine gönderildiği için Narlıdere belediyesi arşivinde bulunmamaktadır. Kat mülkiyeti tesis edildiğinden yapı kullanma izin belgesi düzenlendiği anlaşılmaktadır. Değerleme konusu dairenin proje bilgileri ve yapılan ölçümler ve hesaplara göre brüt 120.00 m2, net kullanım alanının 105.00 m2 olduğu hesaplanmıştır. İzmir Narlıdere İlçesi Yeniköy mahallesinde bulunan bina, her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. İzmir'in gelir düzeyi yüksek bir yerleşim bölgesindedir." denilmektedir.
Adresi : Yeniköy Mah, Prof. Dr. Türkan Saylan Cad. N:28 D:9 Nalıdere/İZMİR
İmar Durumu : Dosyamızda mevcut Narlıdere Belediye Başkanlığı 05/04/2018 tarihli cevabı yazılarında " Satış konusu taşınmaz 01.01.2013 tarihinden sonra Yapı Ruhsatı ve Yapı Kullanmak İzin Belgesi düzenlenmemiştir. Satış konusu taşınmaz Kentsel Dönüşüm Alanında kalmamaktadır." denilmektedir.
Kıymeti : 500.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 13/01/2020 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3926 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ayrıca İİK.nun 127. maddesi gereğince, işbu satış ilanının,tapuda adresi bulunmayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur. 07/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR