İZMİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Narlıdere/Limanreis Mahallesi'nde dubleks konut icradan satılıktır

İZMİR 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094733
Şehir : İzmir / Narlıdere
Semt-Mahalle : LİMANREİS MAH. / NARLIDERE
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 03.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12667 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
7. İCRA DAİRESİ
2018/12667 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TAPU KAYDI :İzmir ili, Narlıdere ilçesi, Narlıdere Mah. Hendek Karakolu Mevkii, 57/5582 Cilt, Sayfa, 1029 Ada, 1 Parsel, 2 Katlı Betonarme ev ve arsası Ana Taş. Nitelikli taşınmaz.
Taşınmazın Beyanlar hanesinde bulunan " BU ARAZİ İÇİNDE CARİ SUYUN 480 SEHİMDE 280 SEHİMİNİN 12/112 HİSSESİ AYŞE NEZAHA AİTTİR. 40/112 HİSSESİ MUSTAFA KEMAL VE MEHMET HULİSİ VE EMİNE NEBAHAT VE AYŞE NEZAHAT VERASETTE İŞTİRAKA AİTTİR" şerhi satış sonucu kaldırılmayacak olup, taşınmaz bu şerh ile birlikte satılmaktadır.
Özellikleri : Dosyamızda mevcut 12.11.2018 tarihli bilirkişi raporuna göre:
A- TAPU BİLGİLERİ:
Rapora konu taşınmaz tapu kayıtlarına göre, İzmir İli, Narlıdere İlçesi, Narlıdere Mahallesi, 416,10m2 yüzölçümüne sahip, “İki katlı betonarme ev ve arsası” olarak kayıtlı 1029 ada 1 parseldir.
Konu taşınmaz tapuda 57.ciltte 5582. sayfadadır ve işbu raporun sonuç kısmında belirtilen hissedarlar adına hisseli olarak kayıtlıdır.
B- İNCELEMELER:
Adres ve Ulaşım Bilgileri:
Söz konusu taşınmaz Limanreis Mah, Mimar Sinan Sokak, No:1 Narlıdere / İZMİR (Posta Kodu: 35320) adreslidir.
Konu yapının ulusal adres sistemindeki Ulusal Adres Veri Tabanındaki Bina Kodu (UAVT): 2582212722’dir.(http://adreskodu.dask.gov.tr adresinden bu kod girilerek açık adres teyit edilebilir.)
Konu taşınmaz tarif olarak Limanreis mahallesinde, Narlıdere Yalısında, deniz kenarında yer alır Taşınmaza otobüsle ve vapurla ulaşım mümkündür. Taşınmazın çevresinde benzer villalar mevcut olup oldukça sakin ve tercih edilen bir muhitte bulunduğu gözlenmiştir.
Gayrimenkulün Özellikleri:
Konu gayrimenkul zemin+1 katlı yapı ve arsasıdır. Parsel dikdörtgene yakın şekilli olup düz bir topoğrafyaya oturmaktadır. Bir tarafı sokak, bir tarafı cadde, 2 tarafı komşu parseller ile çevrilidir.
Parsel üzerinde bir adet 2 katlı yapı yer alır. Söz konusu yapı betonarme strüktüre sahip olup dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Yapıda asansör ve doğalgaz tesisatı mevcut değildir. Yerinde yapılan yaklaşık ölçüme göre zemin kat 150m2, 1.kat 160m2 olmak üzere, çatıda 5m2 mutfak ve bahçede 15m2 müştemilat ile birlikte brüt 330m2 kapalı alana sahiptir. (Net 285m2’ye tekabül etmektedir.)
Taşınmazın tamamı tek mesken olarak kullanımlıdır ve tek tapudur. Bahçesi alçak duvar üzeri demir korkulukla çevrili, çeşitli ağaçlar dikilidir. Bahçede bir adet yaklaşık 15m2 müştemilat mevcut olup müştemilatın üzeri teras ve çardak şeklinde düzenlenmiştir. Bahçede bir adet tulumba, ve bir araçlık açık otopark yeri mevcuttur. Bahçe girişi bir yaya, bir de araç kapısından sağlanmaktadır.
bir odası ve banyosu bulunan oda), bir ebeveyn odası, 3 normal oda ve banyo mevcuttur. Çatıda büyükçe ve üstü pergole ile örtülü bir teras ve terasa hizmet eden, içinde tuvaleti de bulunan bir mutfak ve barbekü mevcuttur.
Meskende kuru zeminler karo mozaik, ıslak zeminler seramik, duvarlar ve tavanlar plastik boyalıdır. Mutfakta eski ama bakımlı mutfak dolabı, banyolarda duş yeri, klozet ve lavabo mevcuttur. Meskenin oda kapıları amerikan kapı, pencereleri pvc doğramadır.1.Kata çıkan merdiven ahşap, çatıya çıkan merdiven demir doğramadır. Meskende doğalgaz tesisatı mevcut değildir. Binanın ve bahçesinin genel olarak bakımlı olduğu görülmüştür.
Binanın sahibinin (borçlunun) eşyaları mevcut olup uzun zamandır kullanılmadığı anlaşılmıştır.
Ruhsat / İskan / Proje Bilgileri:
Dosyada ruhsat vb. evrak bulunmadığından yerinde yapılan fiziki incelemeye göre konu taşınmazın 1985 yılında inşa edildiği varsayılarak konumuz bina 33 yaşında kabul edilmiştir.
Yapıda zemin katta salon, mutfak, wc, antre ve 2 adet zemin terası, 1.katta 1 suit oda (içinde ayrı
Adresi : Söz konusu taşınmaz Limanreis Mah, Mimar Sinan Sokak, No:1 Narlıdere / İZMİR (Posta Kodu: 35320) adreslidir.
Yüzölçümü : Yerinde yapılan yaklaşık ölçüme göre zemin kat 150m2, 1.kat 160m2 olmak üzere, çatıda 5m2 mutfak ve bahçede 15m2 müştemilat ile birlikte brüt 330m2 kapalı alana sahiptir. (Net 285m2’ye tekabül etmektedir.)
İmar Durumu : Dosyada yer alan, Narlıdere Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 22.10.2018 tarih, 6872 sayılı yazısına göre konu parsel 3194 Sayılı İmar Kanununun 18.maddesi gereğince uygulama yapılabilmesi için düzenleme sahasına alınmıştır.
Kıymeti : 1.380.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz Üzerindeki Takyidatlar:
Beyan: BU ARAZİ İÇİNDE CARİ SUYUN 480 SEHİMDE 280 SEHİMİNİN 12/112 HİSSESİ AYŞE NEZAHA AİTTİR. 40/112 HİSSESİ MUSTAFA KEMAL VE MEHMET HULİSİ VE EMİNE NEBAHAT VE AYŞE NEZAHAT VERASETTE İŞTİRAKA AİTTİR" şeklinde şerh bulunmakta olup, taşınmaz bu şerh ile birlikte satılmakta olup, satış sonucu bu şerh kaldırılmayacak, taşınmazın takyidatında baki kalacaktır.
1. Satış Günü : 14/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12667 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR