BURSA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Namazgah'da daire icradan satılıktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00750220
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : NAMAZGAH MAH. / SETBAŞI
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Kiracılı
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA ŞEHİR 10.02.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10612 ESAS
Muhammen Bedeli
:
123250 TL
Birinci Satış Günü
:
06.04.2018 15:10
İkinci Satış Günü
:
02.05.2018 15:10
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni
T.C.
BURSA
2. İCRA DAİRESİ
2017/10612 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, 546 Ada, 5 Parsel, 30/320 arsa paylı 2.kat 6 nolu bağımsız bölüm meskenin tamamı,Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Namazgah Mahallesi, Işıklar Caddesi, no: 11 adresindeki Seymen Apartmanı’nın, 3. katındaki 6 no’lu dairedir. Taşınmaz, Işıklar Caddesi ile Şeh. Ast. Oksan Altanay Caddesi’nin kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Tapu bilgilerinde 2. kat, 6 no’lu bağımsız bölüm olarak kayıtlı olan taşınmazın, bina kat sıralamasına göre yerinde, 3. kattaki 6 no’lu daire olduğu görülmüştür. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılmış olup, asansörsüz ve otoparksızdır. Bodrum katında depo ve 1 adet dükkan, zemin katında 3 adet dükkan ve 1 adet mesken, normal katlarının beherinde ise 2’ şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. dış mekan incelemelerinin mahallinde yapılmasının ardından, iç mekanı ile ilgili teknik ve fiziksel özellikleri hakkında, Halihazırda, kiracı tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu dairenin bürüt alanı 85,00 m2. ve net kullanım alanı ise 76,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre, hol ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel, çift camlı balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey, güney ve batı cepheli olan dairenin batı cephesinde 1 adet balkonu bulunmaktadır. Güney cephesindeki balkon ise yapılan tadilat sonucunda önü PVC profil çerçeveli camekanlar ile kapatılarak mutfak bölümüne dahil edilmiştir. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Namazgah Mahallesi, Işıklar Caddesi, no: 11 adresindeki Seymen Apartmanı’nın, 3. katındaki 6 no’lu dairedir.Yıldırım / BURSA
Yüzölçümü : 30/320 arsa paylı
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Namazgah Mahallesi, H 22d. 07b. 4d. pafta, 546 ada, 5 parselde kayıtlı taşınmaz, 1/1000 ölçekli Yeşil-Setbaşı-Emirsultan İmar Planı dahilinde, bitişik nizam, Hmax.(Yükseklik): 15,50 mt. (5 kat) olan konut bölgesi inşaat alanında ve kısmen de yol (yaklaşık 1,41 m2. si) kullanımında kalmaktadır. Taşınmaza ait 22.03.1984 tarih ve 281/49 sayılı yapı ruhsatı bulunmaktadır.
Kıymeti : 123.250,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :tapu takiyatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/04/2018 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 02/05/2018 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10612 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR