MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafakemalpaşa'da 3+1 daire icradan satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962394
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : ATATÜRK MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 100
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/316 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Tem. İş. Müd. (Orta Mah. Eski Bursa Cad. Adliye Karşısı Mustafakemalpaşa/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ
2018/316 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 761 Ada, 9 Parsel, ATATÜRK Mahalle/Köy, B Blok 2. Kat 9 Nolu Bağ.Böl. Nolu Bağımsız Bölüm Dairenin bulunduğu Kuleli Sitesi B Bloğun zemin kat+3 normal kat+ Çatı Katı olmak üzere toplam 4 katlı ve B.A. Karkas şeklinde inşaa edilmiş zemin katta ve normal katlarda mesken nitelikli dairelerin olduğu gözlemlenmiştir. Binanın dış cephesi sıvalı, mantolamalı ve boyalı, merdivenleri mermer kaplı, merdiven korkulukları alüminyum doğramalı, bina giriş kapısı demir doğramalı, ferforjeli ve camlı, çatısı kiremit kaplıdır. Binada asansör bulunmaktadır. Taşınmaz doğu ve kuzey yönünde cephesi olup, daire 2. katta yer almaktadır, kat irtifaklı taşınmaz antre, 3 oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc ve 2 balkondan ibarettir, zemini laminat kaplı, duvarları sıvalı ve boyalı, oda kapıları amerikan kapı, pencereleri pvc doğramalı ve camlıdır. Banyo ve wc zemini ve duvarları seramik kaplı olup, banyoda duşakabin bulunmakdadır, mutfak dolapları alt üst dolap ve hazır kapaklı, tezgah mermerdir. Taşınmazın ısıtma sistemi doğalgaz, kombi ve kalorifer peteklidir, net alanı 100 m2, brüt 120 m2 dir. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda, her türlü alt yapı hizmeti mevcuttur, 108.sokağa cephelidir, kuş uçuşu Saaddettin Sercan Caddesine 100 m. Atatürk Bulvarına 270 m, Yalıntaş Sanayi Sitesine 400 m. Belediye Binasına 1,80 km mesafede mesken niteliğinde taşınmaz.
Yüzölçümü : 120 m2
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Yönetim Planı 03/09/2008
1. Satış Günü : 13/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Belediye Çevre Tem. İş. Müd. (Orta Mah. Eski Bursa Cad. Adliye Karşısı Mustafakemalpaşa/Bursa
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/316 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019
*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR