MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafakemalpaşa Şevketiye'de net 69 m² daire icradan satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037955
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : ŞEVKETİYE MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
: 87
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/199 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
104,400 TL
Birinci Satış Günü
:
27.09.2019 09:35
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 09:35
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü ( Orta Mah Eski Bursa Cad. Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa / Bursa )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞAİCRA DAİRESİ
2019/199 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 91 Ada, 14 Parsel, ŞEVKETİYE Mah. 1 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmaz 6 katlı betonarme karkas sisteminde inşa edilmiş 25-30 yıllık binada bulunmakta, binanı zemin katı ticari,normal katları mesken olarak kullanılmakta,asansör yok, binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı,giriş kapısı demir doğrama ve camlıdır.
taşınmaz hol, 2 oda,mutfak,banyo,wc,yüklük,odunluk ve 2 balkondan oluşmakta dairenin iç duvarları sıvalı ve boyalı,pencereler pvc ve camlı brüt alanı 87m2 net alanı 69 m2dir.
Keşif tarihi itibari ile taşınmaza girilemediği emsal daire projeleri incelendiği bilirkişi raporunda belirtilmiştir.
Taşınmaz genelde mesken ve ticari amaçlı bitişik nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu mahalde bulunmakta,ilçe merkezine yakın konumda,her türlü altyapı hizmetinden faydalanmakta 1/1000 ölçekli imar planı kapsamında imar parseli olan taşınmazın kullanım türünün ticaret alanı olduğu,bitişik nizam dört kat yapılaşmaya uygun olduğu belirtilmiştir.
kaydında:krokisinde(A)harfli 2,17m2lik kısmı yola tecavüzlü,10/04/1989 tarihli yönetim planı ile eklenti bilgileri kısmında kömürlük bulunduğu şerhi vardır
Taşınmazı alan kaydında belirtilen şerhlerle beraber alacaktır.
Adresi : şevketiye mh. Karacabey cd. seçen apt. n:8 1. kat d:1 m.k.paşa/bursa
Yüzölçümü : 87 m2 (brüt)-69m2 (net)
Arsa Payı : 26/148
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 104.400,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : kaydında krokisinde(A)harfli 2,17m2lik kısmı yola tecavüzlü,10/04/1989 tarihli yönetim planı ile eklenti bilgileri kısmında kömürlük bulunduğu şerhi vardır
1. Satış Günü : 27/09/2019 günü 09:35 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 09:35 - 09:40 arası
Satış Yeri : Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü Orta mh. Eski Bursa Caddesi Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/199 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR