MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafakemalpaşa/Çırpan'da 94 m² dairenin 1/2 hissesi icradan satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052796
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : ÇIRPAN MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 94
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Belirtilmemiş
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

İLKADIM 19.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/1059 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
48,600 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:35
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü ( Orta Mah Eski Bursa Cad. Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa / Bursa )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞAİCRA DAİRESİ
2015/1059 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 18 Ada, 74 Parsel, ÇIRPAN Mahalle/Köy, 12 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 18 ada74 parseldeki arsadab blok3. kat 12 nolu bağımsız bölümde kayıtlı daire olup borçlunun taşınmaz üzerinde 1/2 hissesi satışa çıkarılmıştır.
Taşınmaz yaklaşık 22 yıllık ,taşınmazın bulunduğu bina zemin kat +3 normal kat olmak üzere toplam 4 katlıve B.A karkas şeklinde inşa edilmiş zemin katta ve normal katlar mesken olarak kullanılmakta,binanı dış cephesi sıvalı,montalamalı ve boyalı ,merdivenleri mozaik kaplı,merdiven korkulukları ve bina giriş kapısı demir doğrama, çatısı kiremit kaplı,binada doğalgaz aboneliği var.
Keşif günü kıymet takdiri istenen taşınımaza girilememiş emsal olan2. kat 9 nolu bağımsız bölüm incelenmiş,taşınmazın güney yönünde cephesi olup daire 3. katta, kat irtifakı kurulmuş, giriş holü, 3 oda, 1 salon , mutfak,banyo, wc ve balkondan oluştuğu görülmüş,zemin laminant kaplı,duvarlar sıvalı ve boyalı.oda kapıları ahşap,pencereler pvc doğrama ve camlı,banyo ve wc zemin ve duvarları seramik kaplı olup banyoda duşakabin bulunmakta,muftak tezgahı mermer,dolaplar alt üst dolap ve hazır kapaklı,daire ilçe merkezine yakın konumda her türlü altyapı hizmetlerinden faydalanmakta, dairenin brüt alanı 108m2net alanı 94m2"dir.tapu kaydında 02/11/1993 tarihli yönetim planı şerhlidir.
Adresi : Çırpan mh. Demirci Hacı sk. Buğur apt. N:17k:3 d:12 m.k.paşa/bursa
Yüzölçümü : 94 m2 net- 108 m2 brüt
Arsa Payı : 50/1570
İmar Durumu : var
Kıymeti : 48.600,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü Orta mh. Eski Bursa Caddesi Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1059 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR