MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154392
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : DERE MAH. / MERKEZ
Oda Sayısı : 3+1
: 103
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 9
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/646 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.06.2020 11:00
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznezi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ İCRA DAİRESİ

2019/646 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 133 Ada, 47 Parsel, DERE Mahalle/Köy, B Blok, 2. kat, 11 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde 2 adet yedi katlı betonarme blok bulunmaktadır. Ana bodrum+zemi+5 normal kattan oluşmaktadır. 8 katlı karkastan yapılmış bina bulunmaktadır. Satışa konu taşınmazın ıslak mahaller fayans döşeli olup, diğer tüm zeminler laminat parke döşelidir. İç kapılar masif ahşap kapı ve pencereler pvc doğramadan yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. İç duvarlar alçı sıva ve su bazlı saten boyalıdır. Daire, doğal gazlı kombi sistemlidir. Dairenin brüt alanı 103 m2 net alanı ise 90 m2 dir. Daire 3+1 şeklinde yapılmıştır. Binanın 1 adet asansörü bulunmaktadır. Merdivenler mermerden imal edilmiştir. Daire binanın kuzey-batı tarafında yer almaktadır. Taşınmaz her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Dere Mahallesi, 159 Sokak, Konfor Kooperatifi, B Blok 2. Kat No:11 Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 103 m2
Arsa Payı : 41/1503
İmar Durumu : Ayrık nizam 4 kat konut saha içinde kalmaktadır.
Kıymeti : 130.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı bankaya ipotekli olup başka hacizlerde mevcut
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/06/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznezi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/646 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR