MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01112778
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : YEŞİLYURT MAH. / MERKEZ
Oda Sayısı : 3+1
: 166
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 09.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/200 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
201,315 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Muş Adliyesi, Muş İcra Müdürlüğü, Müdür Odası Merkez / MUŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUŞ İCRA DAİRESİ
2019/200 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muş İl, Merkez İlçe, 135 Ada, 125 Parsel, Yeşilce Mahalle/Köy, Köy Üstü Mevkii, 40/1650 arsa payı, B Blok, 1.Kat, 4 Nolu, Bağımsız Bölüm sayılı mesken vasfında taşınmazdır. Mevcut durumda bodrum kat+zemin kat+7 normal kat+teras katlı B Bloğun 1.normal katında, bina girişine göre sol tarafta ve konumlu olan taşınmaz; salon,3 oda,mutfak,banyo,wc,antre,hol ve 2 adet balkon olarak dizayn edilmiştir.Binada doğalgaz yakıtlı bireysel kalorifer sistemi ile ısınma sağlanmaktadır.Binada bir adet yolcu asansörü mevcuttur.Bina yaklaşık 4 yıllıktır. Daha fazla ayrıntılı bilgili dosyasından temin edilebilir.
Adresi : Yeşilyurt Mah. Şehit Ömer Büyüktapu Cad., Cebeli Nur Camii Arkası, No:106, B Blok, Kat:1, D:4 Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : Net:153 m², Brüt:166,00 m²
Arsa Payı : 40/1650
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında ve yerleşik alan sınırları içesinde kalmaktadır.
Kıymeti : 201.315,09 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Muş Adliyesi, Muş İcra Müdürlüğü, Müdür Odası Merkez / MUŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/200 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR