MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074462
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : YEŞİLYURT MAH. / MERKEZ
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 30.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/75 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
74,760 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
07.01.2020 14:40
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MUŞ İCRA DAİRESİ
2019/75 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN Özellikleri : Muş İli Merkez İlçesi Zafer mah. İstasyon Caddesi Mevkii 211 Ada 188 Parsel Bodrum Kat 11 Nolu Bağımsız Bölüm, 46/1242 Arsa Paylı, Mesken Nitelikli, borçlu adına tam hisseli 149,52 m2 Yüz Ölçümlü taşınmaz. Satışa konu taşınmaz mevcut durumda bodrumkat + zemin kat + 5 normal katlı binanın bodrum katında yer almaktadır. 1 numaralı bağımsız bölüm, tapu sicilinde mesken olduğu ve zeminde de mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Daire kiracı tarafından kullanılmaktadır. Dairenin mimari projesindeki bağımsız bölüm numarası ile zeminde kapı numarası birbiri ile uyuşmamaktadır. Mimari proje ile hali hazırdaki yapı birbiri ile uyumsuzdur. Mimari projesine göre merdivenden inildiğinde sağ taraftaki ilk daire 1 numaralı bağımsız bölüm olarak gözükmektedir. Dosya konusu 1 numaralı bağımsız bölümün Muş Tapu Müdürlüğü arşivinde bulunan mimari projesine göre yapılan incelemesine göre net 99,52 m2, brüt 149,52 m2, alanı vardır. Daire 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 2 banyo, 1 lavabo+ wc ve 1 kilerden oluşmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Dairenin doğalgaz hattı bulunmaktadır. Daire bakımlı durumdadır. Bina yaklaşık 9 yaşındadır. Sığ nitelikli meskun mahaldedir. Bulunduğu bölgede üst yapı tamamlanmıştır. Dairenin bulunduğu yapı mimari projeye aykırıdır. Yapıda asansör bulunmasına rağmen bodrum katta asansör yoktur.
Adresi : Yeşilyurt Mah 31. Sok S.S Çınar Konut YapıKoop. No:2 Bodrum Kat D:1 Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 149,52 m2
Arsa Payı : 46/1242
İmar Durumu : İmar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır. Ayrık nizam 3 kat konut alanı lejantlı yapılaşma koşullarına sahiptir. İmar durum belgesine göre taşınmazın bulunduğu ana parselin yola terkini bulunmaktadır.
Kıymeti : 74.760,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Alacaklı bankaya ipoteklidir. Dosyasındaki ve tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi Eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/75 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2019

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. * : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR