MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048391
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : KÜLTÜR MAH. / MERKEZKÖYLER
Oda Sayısı : 2+1
: 90
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 08.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/80 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
149,976 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2019 11:45
İkinci Satış Günü
:
05.12.2019 11:45
Satış Yeri
:
Muş Belediyesi eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2019/80 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri : Muş İli Merkez İlçesi Kültür Mah. 67 Ada 114 Parsel Zemin Kat 1 nolu Nolu Bağımsız Bölüm, tam hisseli olup tapuda mesken niteliklidir. Ana taşınmaz niteliği avlulu kargir ev niteliğinde olup taşınmaz parsel üzerinde bodrum kat+zemin kat+1 normal katlı binanın zemin katında yer almaktadır. 1 numaralı bağımsız bölüm tapu sicilinde mesken olduğu ve zeminde de mesken olarak kullanıldığı görülmüştür. Bilirkişilerin tespiti ile brüt 90,00 m² alanı vardır. Daire 2 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 lavabo+ tuvaletten oluşmaktadır. Daire yapının doğu cephesinde olup, batıya bakan cehpesi bulunmaktadır. Belediyenin yol, su, kanalizasyon ve elektrik gibi hizmetlerinden yararlanılmaktadır. İmar sınırları içerisindedir. Dairenin doğalgaz hattı bulunmaktadır. Yoğun nitelikli meskun mahaldedir. Bina yaklaşık 35 yaşındadır. Taşınmazların bulunduğu bölgede üst yapı tamamlanmıştır. Daire zemin katta konumludur. Dairenin yapı değeri, 59.976,00 TL, 1/2 arsa payı değeri, 90.000,00 TL olmak üzere toplam değeri 149.976,00 TL olarak bilirkişiler tarafından tespit edilmiştir.
Adresi : Kültür Mah. Hastane Caddesi Üzerinden Girilen Çıkmaz Sokak No:9 Merkez / MUŞ
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : İmar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmakta olup bitişik nizam 4 kat konut lejantlıdır.
Kıymeti : 149.976,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Dosyasındaki ve tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/11/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 05/12/2019 günü 11:45 - 11:50 arası
Satış Yeri : Muş Belediyesi eski Su Tahsilat Veznesi Önü Hürriyet Polis Karakolu Karşısı Merkez/Muş
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/80 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR