MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş/Dere mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910990
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : DERE MAH. / MERKEZ
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 07.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/4510 ESAS
Muhammen Bedeli
:
155,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.02.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
05.03.2019 10:10
Satış Yeri
:
UŞ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-MERKEZ/MUŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2015/4510 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Özellikleri :Muş ili, Merkez ilçesi, Dere Mahallesi, Su Kuyusu mevkii, 129 ada, 10 parsel, B blok, 4.kat, 12 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında taşınmazdır.Halihazırda Esma Hatun Konut Yapı Kooperatifi B Blokta bulunmakta olup; her ne kadar tapuda 4.kat olarak görünse de zemin üzeri 5. katta merdivenle çıkıldıktan sonra sağdaki daire olduğu tespit edilmiştir.3 oda 1 salon ev olarak kullanılmaktadır.Yerler parke kaplama,duvarlar duvar kağıdı kaplama,tavan asma tavan havuz sistemli,banyo,wc seramik yer ve duvar kaplama olup,bakımlı bir evdir.
Yüzölçümü : 150 m2
Arsa Payı : 46/1276
İmar Durumu : İmar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 155.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir ve ipotek vardır.
1. Satış Günü : 05/02/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 05/03/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : MUŞ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-MERKEZ/MUŞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/4510 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR