MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muş/Bağlar köyünde 3+1 daire icradan satılıktır

MUŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891554
Şehir : Muş / Merkez
Semt-Mahalle : BAĞLAR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 185
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/172 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
172,829 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
MUŞ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-MERKEZ / MUŞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUŞ
İCRA DAİRESİ
2018/172 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Özellikleri : Muş ili, Merkez ilçesi, Bağlar(Çiriş) köyü, Bağlar mevkii, 184 ada, 154 parsel, D-2 Blok, 4.kat, 10 nolu bağımsız bölüm sayılı mesken vasfında taşınmazdır. Bodrum+zemin kat+5 normal katlı binanın D-2 bloğunun 3.normal katında bina girişine göre sağ kolda konumlu olan taşınmaz; salon,3 oda,mutfak,banyo,wc,antre,hol ve 2 adet balkon olarak dizayn edilmiştir.Binada doğalgaz yakıtlı bireysel kat kaloriferi ile ısınma sağlanmaktadır.Binada bir adet yolcu asansörü mevcuttur.12 adet bloktan oluşan taşınmazın bulunduğu Gültepe sitesi, yaklaşık 5-6 yıllık olup; site girişinde güvenlik kulübesi mevcuttur ve bina harici alanlar açık otopark ve yeşil alan olarak düzenlenmiştir.
Adresi : Karşıyaka Mah.Gültepe Sitesi D-2 Blok Kat:4 D:10Merkez / MUŞ
Yüzölçümü : 185 m2
Arsa Payı : 9/1395
İmar Durumu : Muş Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısına göre; imar planında ve yerleşik alan sınırları içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 172.829,70 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir ve ipotek vardır.
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : MUŞ ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ-MERKEZ / MUŞ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/172 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR