ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mürsel Uluç Mahallesi'nde 3+1 büro vasıflı dubleks daire icradan satılıktır

ANKARA 26. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00942846
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : MÜRSEL ULUÇ MAH. / DİKMEN
Oda Sayısı : 3+1
: 198
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11856 ESAS
Muhammen Bedeli
:
700,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.04.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:15
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
26. İCRA DAİRESİ
2018/11856 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Özellikleri: Ankara İl, Çankaya İlçe, 27076 Ada, 2 Parsel, Mürsel Uluç Mahalle, 2 kat, 4 nolu çatı aralı Büro; Ana bina özellikleri: Bina bitişik nizam, betonarme inşa edilmiş, 4 Bodrum, zemin, 2 normal kat, Çatı arası kattan oluşmaktadır. Bina girişi zemin kattan ön cepheden verilmiştir. Bina alüminyum giydirme cephe kaplı ve boyalı olup, bina içi zeminler mermer döşelidir. asansör mevcut olup. bina bakımlı durumdadır. Bina tüm hizmetlerden yararlanmaktadır.
4 nolu bağımsız özellikleri: Giriş kapısı çelik kapı olup; Fiili olarak, 2 katta 3 oda, salon, açık mutfak, antre-koridor, banyo ve WC olup, çatı arası katta; açık mutfak nişli sofa, hol, ebeveyn banyosu (banyo içinde: Türk hamamı-duş ve dolap odası vardır) WC ve 2 teras alanı mevcuttur. Salon, odalar ve antre zemin laminat parke, duvarları kağıt kaplıdır. Açık mutfakla zemin laminat döşeli olup, duvarlar tezgah üzerine seramik kaplamalı, Mutfak mahallinde Amerikan tezgahlı suntalam mutfak dolabı mevcuttur. Banyolarda zemin seramik, dekotatif kaplama malzeme döşeli durumda olup, 2. kat banyoda lavabo ve türk hamamı mevcuttur. WC ler seramik kaplı olup, lavabo ve klozet mevcuttur. İç kapıları masif kapı olup, pencere doğramaları alüminyum esaslıdır. Oda çıkışlı cam kapatmalı balkon ve çatı katta ön ve arka cepleli kapalı terası vardır. Sofa bölümünde zeminler laminat,duvarları yumuşak kağıt kaplıdır, bu bölümden dekoratif köprü ile ön cephe terasa çıkılmaktadır. Teras zeminleri çim görünümlü halı ile kaplı duvarlar dekaratif taş görünümlüdür. Dogalgaz kombi ile ısıtımalıdır. Bağımsız bölümmün net alanı balkonlar hariç taplam 198 m² olup, ayrıca 5 m² alanlı bir balkon, ve toplam 48 m2 alanlı 2 adet terası vardır.
Adresi : İlker Cad. Nehir Apt. No:157/4 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 733 m²
Arsa Payı : 110/733
DV Oranı : %18
İmar Durumu : Güncel imar planında E:1,30, hmax: 90,50 m. olan Ticaret parseli vasfındadır.
Kıymeti : 700.000,00 TL
Kaydındaki Şerhler : Tapudan alınır
1. Satış Günü : 03/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11856 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR