YATAĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla Yatağan'da 92 m² daire mahkemeden satılıktır

YATAĞAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01188019
Şehir : Muğla / Yatağan
Semt-Mahalle : DERE MAH. / YATAĞAN
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Yayınlandığı Gazeteler

DEMEÇ 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/266 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
245,250 TL
Birinci Satış Günü
:
25.08.2020 10:55
İkinci Satış Günü
:
22.09.2020 10:55
Satış Yeri
:
YATAĞAN BELEDİYE BİNASI TOPLANTI SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YATAĞAN
İCRA DAİRESİ

2018/266 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Yatağan İlçe, 13 Ada, 56 Parsel, DERE Mahallesi, 3 Nolu Bağımsız Bölüm, Muğla İli, Yatağan İlçesi, Dere Mahallesi, 66. Sokak No:6 adresinde yer alan ve tapu sicilinin 2627 Ea pafta, 13 ada, 56 parsel numarasında iki katlı betonarme karkas konut olarak kayıtlı taşınmazın üzerine inşa edilmiş olan binanın 1. katında bulunan, borçlu Cevdet Yüksel adına kayıtlı 3 bağımsız bölüm nolu meskenin kıymet takdirinin yapılması bilirkişi heyetimizden istenmiş olmakla; bu taşınmazda ve civarında yapılan inceleme, ölçüm, tespit, araştırma, soruşturma ve değerlendirmeler neticesi aşağıda yazılı kanaate varılmıştır.
Buna göre: 1-KIYMET TAKDİRİNE KONU MESKENİN ÖZELLİKLERİ: Kıymet takdirine konu mesken, Muğla Büyükşehir Belediye Sınırları, Yatağan Belediyesi Sınırları, 1/1000 Ölçekli Yatağan İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planı ve meskun alan içerisindedir. İlçe merkezine, ticari merkeze, resmi kurumlara, kuruluşlara, bazı okullara,bankalara, eczanelere, bazı sosyal ve kültürel tesislere ve Çarşamba Pazarı?na yakındır. Yol, su, kanalizasyon, temizlik, katı atık, çevre sağlığı, zabıta, itfaiye, ambulans, defin, elektrik, haberleşme ve doğal gaz gibi belediye ve diğer kentsel alt yapı hizmetlerinden fiilen yararlanmaktadır. Kıymet takdirine konu meskenin arsası müstakil imar parseli niteliğindedir. 1/1000 Ölçekli Yatağan Revizyon Uygulama İmar Planı?na göre ayrık (bahçeli) nizam, taksı 0,40, kaksı 0,80 olan, bodrum hariç maksimum 2 katlı konut yapımına elverişli imar durumuna sahiptir. Tapu kayıtlarına göre arsa yüzölçümü 595,36 m2 dir. 3 Bağımsız Bölüm Nolu meskenin arsa payı 1/4 dür. Meskende borçlu Cevdet Yüksel?in hissesi tamdır. Kıymet takdirine konu mesken, betonarme karkas, kaloriferli 3. Sınıf, B grubu yapıdır. 3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo ve 1 WC-lavabodan ibarettir. Toplam inşaat alanı 109,00 m2, net kullanım alanı (faydalı alanı) 92 m2 dir. 7-8 yaşlarındadır. Yıpranma oranı % 10, inşaat gerçekleşme oranı % 100 dür.Dış, iç ve tavan sıvaları normal sıvalı olup, üzerleri su bazlı dış ve iç cephe boyaları ile boyalıdır. Dış kapı ve pencereleri ısı camlı PVC doğrama, iç kapıları Amerikan Pres doğramadır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Salon ve odaların taban döşemeleri lamine, ıslak hacimlerin döşemeleri seramik kaplıdır. Salon ve odalarda kartonpiyer ve alçı perdelikler mevcuttur. Ortak mekanları ve merdivenler mermer kaplı olup, balkon ve merdivenlerde alüminyum korkuluklar mevcuttur..
2- KIYMET TAKDİRİNE KONU MESKENİN DEĞERİ:
Kıymet takdir tarihinden önceki günlerde taşınmaz civarında ve Yatağan İlçesi Sınırları içerisinde, günün ekonomik koşulları da dikkate alınarak, serbest alım ve satımlarda oluşan ve kıymet takdir gününe tekabül ettirilen emsal mesken birim satış bedellerinin, yaptığımız araştırma ve soruşturmalar sonrası, kıyaslama suretiyle 2,500,00 TL/m2 olduğu tespit ve takdir edilmiştir. Buna göre borçlu Cevdet Yüksel'e ait3 Bağımsız Bölüm Numaralı meskenin arsa payı dahil yıpranmalıdeğeri, kıymet takdir tarihi itibariyle: 109,00 m2 x 2.500,00 TL/m2 x % 90 = 245.250,00 TL dir.
4-SONUÇ VE KANAAT:Muğla İli, Yatağan İlçesi, Dere Mahallesi, 66. Sokak No:6 adresinde yer alan ve tapu sicilinin 2627 Ea pafta, 13 ada, 56 parsel numarasında iki katlı betonarme karkas konut olarak kayıtlı olan binanın 1. katında bulunan, borçlu Cevdet Yüksel'e ait, 3 bağımsız bölüm nolu meskenin arsa payı dahil yıpranmalı değeri, kıymet takdir tarihi itibariyle 245.250,00 TL dir.
Adresi :Muğla İl, Yatağan İlçe, 13 Ada, 56 Parsel, DERE Mahallesi, 3 Nolu Bağımsız Bölüm MESKEN, Muğla İli, Yatağan İlçesi, Dere Mahallesi, 66. Sokak No:6 adresinde.
Yüzölçümü : 92 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu :Muğla Büyükşehir Belediye Sınırları, Yatağan Belediyesi Sınırları, 1/1000 Ölçekli Yatağan İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planı ve meskun alan içerisindedir.
Kıymeti : 245.250,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR.
1. Satış Günü : 25/08/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 22/09/2020 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : YATAĞAN BELEDİYE BİNASI TOPLANTI SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Covid 19 - ( Koronovirüs ) virüsü nedeni ile tedbir açısından ihale anında veya öncesindeNAKİT TEMİNAT ASLA ALINMAYACAKTIR VE KABUL EDİLMEYECEKTİR. Piyasada sahte para ve ihale anında yaşanan aksaklıklar nedeniyle Adalet Bakanlığı Müsteşarlık Makamının 04/01/2013 tarih ve 2013/21 sayılı"6352 Sayılı Kanun ile Değiştirilen İcra İflas Kanunun Uygulanması" konulu yazısı doğrultusunda Kasa İşlemleri bölümü 2. Bentte belirtilen "İhale Teminat Bedeli" dahil her türlü ödemenin; icra ve iflas dairesinin banka hesabına doğrudan veya havale yoluyla veya internet bankacılığı yolu ile yada anlaşmalı banka olan Vakıfbank tarafından icra iflas dairelerine kurulan POS cihazı üzerinden yatırılmasına ilişkin yazı gereğince ihale teminatı olarak yatırılması gereken %20 nakit teminatın Müdürlüğümüzün Türkiye Vakıflar Bankası YATAĞAN Şubesindeki TR75 0001 5001 5800 7300 5732 24 İBAN nolu Emanet kasa hesabına ihale saatinden önce T.C. KİMLİK NUMARASI VE DOSYA NUMARASI BELİRTİLEREK yatırılması gerekmektedir. Katılımcıların ihale sırasında banka dekontunu ibraz etmeleri zorunludur. Teminat miktarının yüksek meblağ olması nedeniyle, satış mahallinde sunulduğunda sayılması, sahteliğinin kontrolü vs. İşlemlerin yapılması mümkün olamayacağından "NAKİT TEMİNAT KABUL EDİLMEYECEKTİR."
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/266 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 02/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR