MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla/Milas'ta bağımsız bölümün 1/2'si icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01019593
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / MİLAS
Oda Sayısı : 2+1
: 50
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 03.07.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/5287 Esas
Muhammen Bedeli
:
63,201 TL
Birinci Satış Günü
:
08.08.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
05.09.2019 14:10
Satış Yeri
:
Güneş mah.Labranda Bulvarı Mİlas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2013/5287 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, - Ada, 2298 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle, hisar Mevkii, K/1/-3 nolu bağımsız bölüm Nolu taşınmaz tapunun cilt 44, sayfa 4335'de ve cinsi kışlak vasfındadır. Satışa konu bağımsız bölümün 1/2 si satışa konudur. İmar durumu: Taşınmaz II. Konut Alanı içerisinde kalmakta ve1/1000 ölçekli imar planı ve imar durumuna göre; Ayrık ikiz nizam 2 kat konut alanında kalmakta, Taks;%15,KAKS %30 dur.Milas ilçesi Boğaziçi mah.Hisar Mevkii,2298 nolu parsel içerisinde ikiz iki katlı binalar bulunmaktadır.Her bir blokta 4 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Bağımsız bölümün bulunduğu K blok betonarme inşaat tarzında yapılmıştır.Beden ve bölme duvarları tuğla duvar,sıvalı ve dış cephesi boyalıdır.Bağımsız bölümün dış giriş kapısı çelik kapı,pencereler PVC doğramadır. Bağımsız bölümün iç sıvası yapılmış,tesviye betonu atılmış,taban seramik kaplamaları yapılmamış,iç kapılar takılmamış,mutfak dolapları takılmamış,iç boyalar yapılmamış vaziyettedir.Bağımsız bölüm %85 tamamlanmamıştır.Bağımsız bölümde salon-açık mutfak,iki yatak odası,banyo-tuvalet bulunmaktadır.Parselin bulunduğu yer arazi yapısı olarak meyilli olup,sitenin alt yapısı,site içi yollar ve çevre düzenlemesi bitmiş vaziyettedir.1/72 arsa paylı birinci kat 3 nolu bağımsız bölüm 50,00 m2 büyüklüktedir.Bağımsız bölümün bulunduğu yer genel yüzme havuzuna yakındır.Metruk Tuzla Sulak Alanına manzaralıdır.
Kıymeti : 63.201,44 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 05/09/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Güneş mah.Labranda Bulvarı Mİlas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Belediye Mezat Salonu Milas/Muğla
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/5287 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR