MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla Milas'ta 85 m² daire icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050271
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / MİLAS
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 13.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/434 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
326,219 TL
Birinci Satış Günü
:
29.11.2019 11:35
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:35
Satış Yeri
:
Güneş mah. Labranra Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Milas Belediyesi Mezat Salonu Milas/Muğla

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2019/434 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, - Ada, 6366 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle , Hisar Mevkii, 140.192,57m2 büyüklükte olup, cinsi 133 adet betonarme bina 1 adet restaurant 1 adet spor tesisi 1 adet market 1 adet çamaşırhane olan arsa vasfındadır.Satışa konu bağımsız bölüm tapu kayıtlarına göre cilt;36 sayfa 3544 vearsa paylı 16 blok zemin kat 5 nolu meskendir. Hissesi tamdır.16 blok 5 nolu bağımsız bölümün bulunduğu blok betonarma inşaat tarzında yapılmış olup, beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır.Bağımsız bölümün pencereleri PVC doğrama ve giriş kapısı çelik kapıdır.İç kapılar Amerikan panel kapı ve tabanlar seramik kaplamadır. Mimari projesine göre bağımsız bölümde salon-açık mutfak, 2 yatak odası, tuvalet ve banyo, ayrıca ebeveyn yatak odasında banyo bulunmakta olup, 85,00m2 büyüklüktedir.Parselin istinat duvarları, peyzaj düzenlemesi, ortak tesisler, peyzaj düzenlemeleri ve alt yapısı yapılmış durumdadır.Site içerisinde açık ve kapalı havuz sauna, minin golf vb. gibi sosyal tesisler bulunmaktadır. Arsa Payı : 8/4800, İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında ayrık nizam 2 kat konut alanında kalmakta olup, taks:0,15 kaks:0,30'dur
Kıymeti : 326.219,28 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 29/11/2019 günü 11:35 - 11:40 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:35 - 11:40 arası
Satış Yeri : Güneş mah. Labranra Bulv. Milas Adliyesi Ek Hizmet Binası Yanı Milas Belediyesi Mezat Salonu Milas/Muğla
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/434 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR