MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla Milas'da 85 m² daire icradan satılıktır

MİLAS İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01122602
Şehir : Muğla / Milas
Semt-Mahalle : BOĞAZİÇİ MAH. / MİLAS
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 29.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/908 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
300,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2020 14:40
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 14:40
Satış Yeri
:
GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MİLAS
İCRA DAİRESİ

2019/908 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Milas İlçe, 6366 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle/Köy, HİSAR Mevkii, 133 Adet Betonarme Bina 1 adet Restaurant 1 adet spor tesisi 1 adet market 1 adet çamaşırhane olan arsa ana taşınmaz nitelikli, 38.BLOK,ZEMİN KAT, 5 NOLU nolu Mesken bağımsız bölüm nitelikli taşınmaz. Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz Milas-Bodrum Karayolu üzerinden Bodrum istikametine gidilirken Havalimanı ve Güllük kavşaklarını geçtikten sonra yaklaşık 10 km ileride bulunan, Boğaziçi mahallesine ayrılan kavşaktan 4 km batı tarafta bulunan Boğaziçi mahallesi siteler mekviinde Flamingo sitesi içerisinde kalmaktadır. Çevresinde tatil siteleri bulunmakta olup, bölgenin yaz aylarında nüfusu artmaktadır. Taşınmaza ulaşım özel veya toplu taşıma araçları ile rahatlıkla yapılmaktadır. Dava konusu taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz Tuzla gölü manzaralıdır. Taşınmaz çevresinin altyapı hizmetlerinin tamamlandığı, kamuya açı yolların stabilize ve pakke kaplamasının yapıldığı, kamuya açık yollar haricende kalan ve kamunun sorumluluğu dışındaki site içindeki yolların ve istinat duvarlarının yapıldığı, elektrik ve su şebekesinin var olduğu ve site içerisinde açık ve kapalı havuz sauna, mini golf vb.gibi sosyal tesisleri bulunduğu görülmüştür. Satışa konu taşınmaz Plamingo evleri sitesi içerisinde (kapı numarası Magnolia 13) içerisinde betonarme inşaat tarzında yapılmış olup, beden ve bölme duvarları tuğla duvar, sıvalı ve boyalıdır. Pencereleri PVC doğrama ve giriş kapısı çelikkapıdır. İç kapılar Amerikan panel kapı ve tabanlar seramik kaplamadır. Mimari projesine göre bağımsız bölümde salon-açık mutfak, 2 yatak odası, tuvalet ve banyo, ayrıca ebeveyn yatak odaında banyo bulunmakta olup, 85,00 m2 büyüklüktedir.
Yüzölçümü : 140.192,57 m2

Arsa Payı : 8/4800
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli mevzi imar planında ayrık nizam 2 kat 2.kat konut alanında kalmaktadır. TAKS:0,15 KAKS: 0,30 Hmax:6,50 m dir.

Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/04/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 12/05/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : GÜNEŞ MAH. LABRANDA CADDESİ, LABRANDA SU TESİSLERİ KARŞISI MİLAS ADLİYESİ EK BİNASI YANI MİLAS BELEDİYESİ MEZAT SALONU MİLAS/MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/908 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR