BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Muğla/Bodrum'da dubleks villa icradan satılıktır

BODRUM 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961823
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : AKYARLAR MAH. / BODRUM
: 135
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/462 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 16:00
İkinci Satış Günü
:
14.05.2019 16:00
Satış Yeri
:
2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
2. İCRA DAİRESİ
2018/462 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Bodrum İlçe, 361 Ada, 1 Parsel, AKYARLAR Mahalle Karaincir Mevkii, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Tapu kaydında Ana taşınmaz nitelik olarak "9 Adet Tamam, 1 Adet Natamam 2 katlı betonarme binalar" olup, Bağımsız Bölüm nitelik ise "Dubleks Mesken" olarak geçmektedir.Taşınmaz Bodrum merkeze takribi 22 km, Akyarlar merkeze takribi 350 metre mesafede, Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Migros marketin önünden batı istikameti yönünde sapan Karaincir Caddesinde 100 metre ilerledikten sonra yolun sağında yer alan AYTEK sitesi içinde 3 kapı nolu 2 katlı betonarme aksamlı dubleks villadır.Etrafı bahçelidir. Yönetim planı 09/10/2000 Tarihinde oluşturulmuştur. Bina yaşına paralel yıpranmalar gözlemlenmiş olsa da genel itibariyle iyi durumdadır. Bina içinde yapılan incelemede zemin katta giriş avlusu,antre, 3 yatak odası, 1 genel banyo-wc, ön cephede teras, 1.katta geniş açık mutfak salon, 1 wc, teras, bina etrafı bahçe alanlarından meydana gelmektedir. 1.kattan deniz ve doğa manzarası vardır. Yerler seramik, duvarlar saten alçı, boya, oda kapıları lake, merdiven basamakları seramik, merdiven ve balkon korkulukları profil demir olduğu tespit edilmiştir. Bina ortalama inşaat kalitesiyle inşa edilmiş olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz denize kuş uçumu 350 m mesafede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanan bölgede yer almaktadır. Migros, sahile, akaryakıt istasyonu, kafeterya gibi yerlere yürüme mesafesinde yer alıp hastane, banka, cami, okul vs gibi yerlere ancak araçla ulaşım mümkündür. Ulaşım sorunu yoktur. Çevre parsellerde konut amaçlı yapılaşmalar mevcuttur. Yapılaşma oranı %50 mertebesindedir. Teras alanları, giriş avlusu vs ile birlikte brüt 135,00 m² büyüklüğündedir. Bağımsız bölümün yer aldığı sitede çevre düzenlenmeleri yapılmış ve peyzaj iyi durumdadır.
Yüzölçümü : 2.673,70 m2
Arsa Payı : 20/200
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 1.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
2. Satış Günü : 14/05/2019 günü 16:00 - 16:05 arası
Satış Yeri : 2. İcra Müdürlüğü Önü - Adalet Sarayı BODRUM / MUĞLA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/462 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR