MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya'da villa icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00925625
Şehir : Bursa / Mudanya
: 265
Binadaki Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 07.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1243 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2019 10:40
İkinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA İCRA DAİRESİ
2018/1243 TLMT.
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi. (Eski: Güzelyalı Mah.).( 696 ada. 22 parsel.) Yeni: Burgaz Mahallesi, 2085 Ada. 2 Parsel: 24.111,16 m2 44 ADET 3 KATLI BETONARME BİNA VE ARSASI Vasfıyle; 1000/44000 arsa paylı A BLOK ZEMİN+NORMAL KAT+ÇATI KATI 3 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM, VİLLA
Özellikleri : GÜZEL YALI BURGAZ Mah. ALTINKUM Cad. YAKAMOZ KONAKLARI KARES İNŞAAT LTD.ŞTİ. Sit. A-3 Apt. No: 47 /43 / MUDANYA / BURSA adresindeki taşınmazın konut olduğu, Bodrum katta müstakil kaplı otoparkı ve zemin katta müstakil bahçesi bulunan taşınmazın etrafı çevrili site içerisinde ve güvenlikli olduğu ve peyzaj çalışmalarının yapıldığı, ayrıca müstakil bahçesinin de çevrili olduğu anlaşılmıştır. Kıymet Takdiri'ne konu taşınmaz; 44 adet villa vasfında (4 adet A tip, 40 adet B tip) villadan teşkil imar parseli içerisinde etrafı çevrili ve otoparklı sitede yer almaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmazın ise, bu bahsi geçen Yakamoz Park Konakları Sitesinin A3 Nolu bağımsız Bölümü olduğu anlaşılmıştır. Tapuda A Blok olarak anılsa da; mahalinde 47/43 nolu villa olarak tanımlanmaktadır. Villa vasfındaki A Blok da kayıtlı 3 Nolu Bağımsız Bölüm; (Bodrum Kat(Otopark)) Zemin Kat, 1. Kat ve çatı katından havi eğik çatılı ve hususi bahçeli 3 Katlı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesi sıvalı ve akrilik boyalıdır. Ayrıca zemin katta bahçede yer alan platform dinlenme/teras alam yer almaktadır. Taşınmaz bina site içerisinde peyzaj çalışmaları mevcut, müstakil bahçeli, otoparklı taşınmazdır. Bağımsız bölüm kullanılabilir durumdadır. Abonelikler mevcuttur. Evin müstakil bahçesine açılan kapılar binanın iç hacimlerinden açılan kapılar ile sağlanmaktadır. Yakamoz Park Konaklan Sitesi, A3 Nolu Villa vasfındaki bağımsız bölümün; ilki giriş katında yani zemin katında giriş holü, antre, salon, mutfak(açık düzen), WC ve balkon, üst kata ulaşan merdivenler, 1. Normal katında; 2 yatak odası, ebeveyn yatak odası ve içerisinde ebeveyn banyo, balkonlar, çatı katta ise; banyo, otuma odası, mutfak, çatı arası depo ile teras balkon yer almaktadır. Zemin kattan eve giriş yapılabilmektedir. Yer döşemeleri laminat parke olup; kapılar amerikan panel kapı, yer döşemeleri ıslak satıhlarda fayans kaplamadır. Mutfak zemin katta çimstone tezgah ve set altı ve set üstü MDFLAM panel dolaplardan, Çatı katında ise; mermer tezgah ve lake dolaplardan teşkil edilmiştir. Tavanlar kartonpiyerlidir. Banyo vitrifiyeleri porselen seramiktir. Duvarlar saten alçı üzeri saten boyadır. Dahili merdivenler mermer basamaklıdır ve korkuluklar mevcuttur. Konut vasfındaki müstakil bahçeli taşınmaz olan binanın yüzölçümü brüt (bodrum dahil) 335 m2, net 265 m2'dir. Doğalgaz kazan kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Bodrum katın girişi müstakil olup, ev içerisinden giriş bulunmamaktadır.
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon İmar Planı kapsamında, Kaks:0.40, ön bahçe mesafesi:5,00, Yan bahçe mesafesi: 3,00, arka bahçe mesafesi:3,00 olan, ayrık nizam, 2 kat, konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 11/03/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1243 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR