MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya'da 135 m² natamam dubleks daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01074808
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : HALİTPAŞA MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 2+1
: 135
Banyo Sayısı : 2
Bina Yaşı : 0
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 2
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 01.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/102 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
430,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.12.2019 11:40
İkinci Satış Günü
:
03.01.2020 11:40
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUDANYA
İCRA DAİRESİ
2018/102 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa ili, Mudanya İlçesi Halitpaşa Mah. 1555 ada 3 nolu parselde, 2. Kat ve Çatı Katı 15 bağımsız bölüm noda, 172/2268 arsa payıyla, dubleks mesken bağımsız bölüm niteliği ile tam hissede borçlu şirket adına kat irtifaklı olarak kayıtlıdır. Tapu kaydı üzerinde ihtiyati haviz ve icrai haciz şerhleri bulunmaktadır.
Özellikleri : Mudanya İlçe Merkezine 2000 m, denize 1000 mesafede, rampa konumlu bir yol ile ulaşılan, yapılaşmanın yeni başladığı bir mahalde, site içinde yer almaktadır. Taşınmaz yeni inşa edilmiş bir site içinde yer almakta olup içlerinde fiilen ikamete başlanmamıştır. Ulaşım yolu asfalt kaplamalı 104.Sokaktır. Sitede küçük hacimli süs havuzu niteliğinde bir adet havuz mevcuttur. Blokta asansör mevcut olmakla birlikte işletmeye açık olmadığı görülmüştür. Dubleks nitelikli dairenin, alt katı, salon, bir oda, oda ile müşterek mutfak, tuvalet ve balkondan müteşekkildir. Dış kapı çelik iç kapılar mebran kaplamalı, pencereler renkli pvc doğrama, tavanlar let ışıklı, duvarlar saten boya, ıslak hacimlerde seramik, döşemeler laminat parke ıslak alanlarda seramik kaplamalıdır. Mutfakta çimstone tezgah, möble dolap, tuvalette klozet ve hilton tipi dolaplı lavabo mevcuttur. Mutfakta evye, lavabo ve musluk takılmamıştır. Bu kat yaklaşık 80 m2 alanındadır. Çelik konstrüksiyon döner merdivenle ulaşılan üst kat 2 oda, banyo, ebeveyn banyosu ve terastan müteşekkildir. Her iki banyoda da duşa kabin, klozet ve hilton tipi dolaplı lavabo mevcuttur. Bu kat yaklaşık 55 m2, teras alanı da yaklaşık 30 m2 dir. Daire doğalgaz kombi sistem ısıtmalı olmakla birlikte henüz doğalgaz saati bağlanmamış ve kombi cihazı monte edilmemiştir. Daire deniz görmektedir.
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Mudanya Revizyon İmar Planında, Ayrık Nizam 3 kat, E: 0,90 , Hmax=9,50 m yapılaşma şartlarıyla yer almaktadır.
Kıymeti : 430.000,00 TL
KDV Oranı :1. Satış günü itibariyle Bakanlar Kurulu Kararı gereği%8 , 2. Satış günü itibari ile KDV indiriminin sona erecek olması nedeniyle % 18 (teslim tarihinde yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 09/12/2019 günü 11:40 - 11:45 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 11:40 - 11:45 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/102 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR