MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mudanya/Yalı Mahallesi'nde 96 m² 3+1 daire icradan satılıktır

MUDANYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00989820
Şehir : Bursa / Mudanya
Semt-Mahalle : GÜZELYALI YALI MAH. / MUDANYA
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Kullanım Durumu : Belirtilmemiş
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 04.05.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/368 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.07.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
02.08.2019 11:10
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesi 1. Kat. İcra Müdürü Odası(No:9)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUDANYAİCRA DAİRESİ
2018/368 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Yalı Mahallesi, 31. Sokak mevkii 1815 ada, 7 nolu parsel; 349,79 m2 arsa vasfıyle; 80/716 Arsa paylı 4. Kat 10 Nolu bağımsız bölüm mesken Vasfıyle; TAM hissesi, NEBAHAT TUNA: HİLMİ Kızı adına kayıtlı olduğu, bu taşınmazda ipotek bulunduğu tapu kaydından anlaşılmaktadır.
İmar Durumu : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Yalı Mahallesi, 1815 ada, 7 nolu parsel;
1/1.000 Ölçekli Güzelyalı Revizyon İmar Planı kapsamında, ayrık nizam konut alanında kalmakta olduğu anlaşılmaktadır.
Özellikleri : Bursa İli, Mudanya İlçesi, Yalı Mahallesi, 1815 ada, 7 nolu parselde;
kayıtlı taşınmazın; GÜZELYALI YALI Mah. 31. Sok. ECEM-2 APT. No: 10 / 10 MUDANYA / BURSA Taşınmaz; tek binadan teşkil toplam 10 adet Mesken vasfında bağımsız bölümlerden oluşan B:A:K. Binada yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, Bodrum, Zemin Kat, 1., 2., 3., 4. Normal Katlardan oluşan asansörsüz ve otoparklı 6 Katlı B. A. K. Binadır. Binanın dış cephesinin sıvalı ve akrilik boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu bina sosyal ve kamu binalarından yararlanan bir konumdadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz fiziki olarak da 5. Katta yer alan, mesken vasfındaki bağımsız bölümdür. Abonelikler mevcuttur.
Taşınmazın bulunduğu bina, deniz kıyısında; sahil kesiminde sosyal ve kamu binalarından yararlanan bir konumdadır. mesken vasfındaki bağımsız bölümün; 3 oda, salon, Amerikan mutfak, banyo, WC, antre ve balkonlardan teşkil edilmiş olduğu anlaşılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar yağlı boya ahşap kapı, pencereler PVC doğramadır. Duvarlar saten alçı üzeri saten boya, banyo ve WC tam duvar, mutfak 1/3 duvar fayans kaplamadır. Banyo ve WC vitrifiyeleri porselen seramiktir. Mutfak dolapları, set altı ve set üstü lake dolap ve mermerit tezgahtan teşkil edilmiştir. Yer döşemeleri ıslak satıhlarda fayans kaplama olup, antre ve odalarda laminant parke kaplamadır. Doğalgaz kombili ısıtma sistemi kullanılmaktadır. Yaklaşık brüt 105 m2, net 96 m2 yüzölçümlüdür.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 05/07/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 02/08/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : MUDANYA ADLİYESİ 1. KAT İCRA MÜDÜRÜ ODASI (NO:9) -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Taşınmaz alıcısı adına her türlü takyidattan ari olarak tescil edilecektir.Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet Tekliflerinden muayyen eyşa ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127. Maddesi gereğince, "İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer." hükmü uyarınca gazete ilanının/elekronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebligat mahiyetindedir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/368 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR